Osobní ochranné pomůcky se do Plzeňského kraje dostaly od ministerstva vnitra. Část z pomůcek je určena pro případnou rychlou potřebu v pobytových zařízeních sociální péče. "V současné době jsou tato zařízení dostatečně zásobena, kraj je ale připraven pomoci, kdyby se v některém ze zařízení objevila nákaza. Dle aktuální informace všechna naše pobytová zařízení sociálních služeb fungují bez problémů,“ řekl hejtman Josef Bernard.

Novinkou je ale zrušení jednoho odběrového místa v kraji a znovu spuštění odstaveného stanoviště v Klatovech. "Odběrové místo u Rokycanské nemocnice je málo vytížené. Od úterý bude tedy pozastaveno a zároveň se ve středu opět otevře odběrové místo v Klatovské nemocnici," uvedla Alena Marešová, tisková mluvčí Krajského úřadu s tím, že v případě potřeby bude provoz odběrového místa v Rokycanech okamžitě obnoven.

Mimo jiné jsou stále zajištěny odběry na stanovištích ve Fakultní nemocnici v Plzni, Domažlické nemocnici a k dispozici jsou i dvě odběrové sanity.

Co se týká Domažlicka, Plzeňský kraj zde spustil intenzivní informační kampaň. V ní je kladen důraz na zvýšenou hygienu a dodržování opatření snižujících riziko nákazy. Obecní a městské rozhlasy jednotlivé kroky několikrát denně oznamují svým občanům. "Obyvatelům kraje jsou zároveň distribuovány informační letáky. Obce na Domažlicku také dostaly dezinfekci, kterou budou dobrovolní hasiči aplikovat na prostory, kde je větší koncentrace obyvatel," dodala mluvčí Marešová.