„Ani bych neřekla, že už je to rok, co jsme s Kráčmerkou začínali. Dnes oslavujeme dvojnásobně: Rok má za sebou Kráčmerka i Matyášek, jehož maminka byla při otevírání centra a kluk se druhý den narodil,“ uvedla Deníku vedoucí centra Marie Koutná.

„Jsme tu poprvé, našli jsme si Kráčmerku na internetu. Zajímalo nás centrum jako takové. Je to tu pěkné, určitě tu nejsme naposledy,“ prohlásila Marie Nesnídalová z Horšovského Týna, která přijela s tříapůlletým Dominikem a manželem.

Její kamarádka Šárka Borčová vzala s sebou manžela, pětiměsíční Simonku a známou.

„Jsem původem z Prahy, takže na Domažlicku moc lidí neznám. Dnešní Den otevřených dveří v centru jsem vzala jako příležitost k seznámení s dalšími maminkami,“ uvedla Jana Hánová z Meclova, která přijela s manželem Michalem a malým Jarouškem narozeným 6. ledna.

Kráčmerka uspořádala během své existence řadu akcí nejen pro děti a maminky. Zapojila se také do projektu Táta dneska frčí, ve kterém hodlá pokračovat.

„Dnes je pro mne vzácný den. Jsem ráda, že se nás tolik sešlo,“ pochvalovala si Koutná.

„Ten rok rychle utekl. Patřím mezi první návštěvnice centra a už si nedokážu život bez Kráčmerky představit,“ vyznala se Deníku Jaroslava Kukačková z Poběžovic.