Koupaliště byla hlavně v neděli zcela plná.
Babylon v tento den navštívilo neuvěřitelných tři tisíce lidí, přesto je tu voda s teplotou 25°C stále k světu.
„Byla zde hlava na hlavě. Pláž byla docela plná. Nebylo si kam lehnout. Kapacita téměř nestačila. Co se týká vody, ta je stále kvalitní. Jen u břehu se začal tvořit žabinec. Necháme vodu trochu upustit, žabinec shrábneme, a voda se tím pádem nezačne kazit," řekl Bořek Novotný, provozovatel koupaliště.

„Je tady nádherně a voda je naprosto úžasná. Jsme tu na chatě už týden a koupáme se takřka celý den," řekla Marie Mrázková, která si dovolenou v Babylonu užívá se svými vnoučaty Deniskou, Kačenkou a Tomáškem.

„Voda má neuvěřitelných 27,1 °C a je stále čistá. Včera hygiena opět odebírala vzorky. Pravidelné rozbory vody zatím vždy vyhovovaly hygienickým normám. Návštěvníci se nemusí obávat. Přítok a odtok jsou zde dostačující," řekla Jaroslava Tlustá, správkyně kdyňského koupaliště.

Krásnou čistou vodu letos nabízí i koupaliště v Hluboké, o něž se starají hasiči.
„Voda je nádherně čistá. Až nás to samotné překvapuje. Zřejmě je to tím, že jsme nešetřili síly při čištění koupaliště," řekl starosta místního SDH Petr Drahoňovský.

Bez obav se můžete vykoupat i ve Smržovicích.
„Koupaliště je vybetonované, takže zde nehrozí tvorba sinic. Navíc je napájeno opravdu silným přítokem čisté vody," řekl Jan Löffelmann, starosta Kdyně, pod níž Smržovice spadají.

Vhodná voda ke koupání je i v Němčicích pod Korábem.
„Je sice mírně zakalená, ale není divu. V neděli se zde koupaly na dvě stovky lidí," řekl starosta Němčic Jan Hvizd a dodal, že věří, že chladnější dny, které nás nyní čekají, pomohou a voda bude zase naprosto čistá.

Ten, kdo má rád koupání v chladnější vodě, může zavítat do Lomečku u Starého Klíčova. I zde je voda zcela bez závad. Má teplotu 23°C a pod vodou je viditelnost pět až osm metrů, což přímo vybízí k návštěvě tamní unikátní podvodní kabinu.