Ačkoliv je voda   čistá a velmi teplá, koupaliště zůstávají poloprázdná. Návštěvníky nepřiláká ani atraktivita koupališť.

Na malou návštěvnost si stěžují například v Černíkově, kde mají lidé k dispozici venkovní tobogan.
„Sezona je špatná. Letos jsem tady velký nápor ještě nezažil," říká provozovatel koupaliště Úžlebec v Černíkově  Eduard Schneider.

Podobně jsou na tom i v Kanicích.  Po loňském nevyvedeném létě měli v této obci problém sehnat někoho, kdo by chtěl koupaliště provozovat. Většinou se to totiž nevyplatí.
„Jsem v důchodu, takže je to pro mě spíš rozptýlení, protože přijdu mezi lidi. Kdyby si to tady vzal někdo, kdo by si chtěl přes léto vydělat, měl by smůlu. Lidí chodí velmi málo. V červenci nepřišel téměř nikdo. Většinou jsem tady seděla sama. Kapacita koupaliště je tři sta lidí a nejvíce jich tu bylo tak šedesát. Přitom voda je nádherně teplá a čistá," řekla Ivana Kunešová z Kanic.

O něco lépe jsou na tom v Němčicích u Kdyně, kde si lidé mohou užívat nově opraveného koupaliště.
„Na návštěvnost si snad stěžovat ani nemůžeme. O víkendech je tady lidí dost a v týdnu, jak to bývá, je to trochu slabší. Koncem července jsme využili dní ke koupání nevhodných a preventivně jsme koupaliště vyčistili, takže nyní si tady lidé užívají opravdu luxusní vodu," řekl provozovatel němčického koupaliště Rudolf Greif.

Ani Centrum vodní zábavy není v létě nijak ohroženo okolními koupališti.
„Léto je pro nás sezonou. Návštěvnost se o prázdninách každoročně zvyšuje. Výjimkou jsou snad je opravdu horké dny, ale těch není mnoho. Lidé raději sází na jistotu. Chtějí zaručeně čistou a nezávadnou vodu a samozřejmě co nejvíc atrakcí, což jim na většině koupališť chybí," řekl ředitel kdyňského centra vodní zábavy Jan Zelenka.