Podle poslední hygienické kontroly se můžete bez obav koupat v Babylonu, na Hájovně ve Kdyni, Němčicích, Smržovicích, Lomečku u Starého Klíčova i Kanicích. Vyjma Kanic, kde hygienici objevili pouze smyslově zhoršené vlastnosti, je voda ve všech jmenovaných koupalištích stále vysoce kvalitní, bez výskytu sinic a dalšího znečištění.

„Voda je nádherná. Je vidět až na dno. Teplotně se drží na 22°C. Hájovna bude otevřena až do 15. září. Pokud bude počasí a lidé budou mít o koupání zájem, lze to i prodloužit," řekla správkyně koupaliště Hájovna ve Kdyni Jaroslava Tlustá.

Nádherné koupání slibují i v Hluboké.
„U nás se sice voda nekontroluje, ale ačkoliv je jí v koupališti méně, je opravdu krásně čistá," řekl Petr Drahoňovský.

To vítají milovníci koupání.
„Odpočinuli jsme si od tropů a já osobně bych léto uvítala zpět. Ráda trávím volný čas u vody. Ta byla letos nádherná a stále je překvapivě čistá. Věřím, že se ještě vykoupáme," řekla Jarmila Siváková z Domažlic.

A léto by se mělo podle současné předpovědi mohlo skutečně vrátit.
„Deštivé a podmračené dny s teplotami jen do 20 °C pomalu končí. Víkend přinese poměrně slunečné počasí s teplotami do 25 °C. Nejteplejší den bude pondělí, kdy se dočkáme 27 °C. Pak se ochladí, ale vypadá to, že příští víkend by mohla teplota vyšplhat ke 30 °C. S tím však nelze stoprocentně počítat, protože vše se může ještě změnit," řekl Martin Adamovský z plzeňského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.