Babylon, nejnavštěvovanější přírodní rybník v regionu, zahájil sezonu 1. června. „Novinkou letošní sezony je možnost umístit psa do připravených kotců. Majitel se může jít vykoupat a pak si jej zase vyzvednout,“ říká Bořivoj Novotný ze společnosti Vinička, která areál provozuje.

O víkendu budou již v provozu stánky a další zázemí babylonského areálu.

„Letos i v příštích letech je vstup na pláž zdarma, zpoplatněné je jen parkování,“ uvedl starosta Domažlic Miroslav Mach.
Na sezonu se připravuje i malé, ale příjemné koupaliště v Němčicích u Kdyně, které před pěti lety prošlo rekonstrukcí.

„Koupaliště právě napouštíme a zrovna se chystáme na nátěry a další pravidelnou údržbu. Už začíná fungovat i místní bufet,“ uvedl starosta Jan Hvizd s tím, že koupací sezona začíná v Němčicích kolem poloviny června. „Letos bychom opět chtěli zavést vstupné, které je však téměř symbolické – deset korun pro dospělé a sedm pro děti. Vloni jsme vstupné zrušili, protože bylo málo vody a nebyla nic moc, letos se však zdá, že máme dobrou vodu,“ doplnil starosta.

V plném provozu je již i oblíbené koupaliště ve Kdyni. Restaurace na Hájovně také zahájila plný provoz. Pod koupalištěm byla před několika dny také dostavěna hráz na potoce, která má zachycovat vodu při přívalových deštích.