Kdyňští radní rozhodli o novém nájemci horské chaty Koráb.

Ze čtyř uchazečů vybrali Miladu Žáčkovou z Chodské Lhoty.

Pro nové nájemce město neurčilo žádné zvláštní podmínky.

„Zásadou bylo provozovat jak horskou chatu, tak vyhlídkovou věž na Korábu, a to nejlépe s celoročním provozem,“ uvedla Dagmar Bauerová, tajemnice MěÚ Kdyně.

Přestože původní provozovatel Korábu skončil z důvodů finančního propadu, nová provozovatelka se budoucnosti nebojí.

„Chceme to tu pozvednout za každou cenu. Je to krásné místo a zaslouží si, aby bylo navštěvované. Chystáme změny v jídelníčku. Věřím, že lidé ocení českou kuchyni a lidové ceny,“ prozradila Milada Žáčková.

Horskou chatu čekají i další novinky, a to v pořádání akcí.

„Chceme pořádat hodně akcí pro děti, jako pohádkový les či pravidelné dětské diskotéky. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, a pokud bude zájem, budeme pořádat v sezoně diskotéky i pro ně,“ pokračuje Žáčková.

Koráb se stane rodinným podnikem.

Aby sem lidé znovu našli cestu, je podle nové provozovatelky důležité dodržet provozní dobu a vytvořit domácí podmínky.

„Budeme mít pevnou otvírací dobu. Když už sem turisté vystoupají, musí tady najít možnost odpočinout si, občerstvit se a hlavně cítit se tu jako doma. To je naší prioritou,“ říká Žáčková.

Ačkoliv oficiálně bude Koráb otevřen až od prvního prosince, už dnes budete vítáni.

„Zatím jsme ve fázi velkého úklidu a zařizování. Je zde spousta práce, ale pokud někdo přijde, jsme k dispozici, sice jen teplými a studenými nápoji, ale nikoho nepošleme pryč. Víme, že i v zimě chodí turisté,“ dodává Žáčková.

Vyhlídková věž bude pravděpodobně zprovozněna až na jaře.

Žáčkovi se musí nejdříve pustit do jejího úklidu.

„Okna jsou v takovém stavu, že přes ně není vůbec vidět, což je u vyhlídkové věže poměrně velký nedostatek,“ usmívá se Žáčková a dodává: „Rozhlednu chceme vybavit mapami, aby se návštěvníci snadněji orientovali.“