Během oslav 5. května sem zavítá z vojenské přehlídky z Plzně Convoy of Remembrance 1945 od Military Car Clubu, který zde zůstane tři dny. „V 16 hodin přijede na náměstí přibližně 50 aut a ostatní technika z druhé světové války,“ komentoval akci člen Military Car Clubu Amar Ibrahim s tím, že je to vlastně poprvé, kdy zde konvoj zůstane více dní. Po oslavách se přemístí na sokoliště, kde bude kemp, a lidé si zde budou moci auta ještě prohlédnout. „K vidění zde budou unikátní kusy techniky, například pásové vozidlo, jeepy, dodge nebo Harley motorky,“ prozradil Ibrahim. Tím to však nekončí, celý konvoj bude pořádat vyjížďky do okolních obcí, ve kterých se i zastaví a přivítá s místními. „V jednotlivých obcích bude asi půl hodinová pauza, kdy se položí věnce a lidé si budou moci auta prohlédnout,“ dodal Ibrahim. V pondělí 6. května vyrazí směr Postřekov, Díly, Klenčí pod Čerchovem, Výhledy, Trhanov a Újezd. Třetí den ve středu 7. května zase pojede směrem na na Stod, Merklín a Koloveč.

V konvoji bude i mnoho zahraničních účastníků například z Belgie, Francie nebo Holandska. Vojenští veteráni do Česka jezdí opravdu rádi a setkávají se zde s velmi vřelým přivítáním. „Veteráni, kteří jedou na autech, říkají takhle nás nevítali ani v Americe,“ komentoval Ibrahim.

Slavnosti svobody však v Domažlicích budou začínat již 30. dubna akcí s názvem Second to Pilsen, která bude rekonstrukcí příjezdu americké armády do srdce Chodska. Na náměstí Míru nejprve přijedou s technikou němečtí vojáci, které po zaznění sirén vystřídá americká armáda, která znovu „osvobodí“ město.