Plavání spojené se záchranou tonoucího, zdolání překážkové dráhy, praktická střelba a orientační běh doplněný na jednom ze stanovišť resuscitací osoby byly součástí programu letošního Mistrovství republiky v policejním víceboji, které v úterý a ve středu hostilo Školní policejní středisko Domažlice.
Na start se postavilo jedenapadesát závodníků. V kategorii žen nastoupilo dvanáct policistek, dále soutěžilo devatenáct mužů do 30 let a zbytek tvořili muži do a nad čtyřicet let.

„Letos se sjelo více závodníků než vloni. Je zde devět družstev z jednotlivých krajských ředitelství a pár jednotlivců, celkem tedy jedenapadesát závodníků. Po prvních třech disciplínách si nejlépe vede družstvo Plzeňského kraje, těsně v závěsu se drží družstvo hlavního města Prahy a třetí jsou zatím Středočeši. O konečném pořadí rozhodne dnešní orientační běh,“ řekl v průběhu středečního klání Jiří Herda, zástupce vedoucího domažlického školního policejního střediska s tím, že trasa dlouhá přes čtyři kilometry je sice značená, ale vyčerpaným závodníkům se může zdát orientačně zákeřná.
Policejního víceboje se zúčastnila i policistka Lenka Trčová, maminka roční Leničky, která, zatímco maminka závodila, klidně spala v kočárku.
„Nejhorší výkon jsem podala ve střelbě. Ačkoliv jsem se právě na tuto disciplínu hodně připravovala, selhala jsem psychicky. Nejobtížnější byl běh. Trasa byla opravdu zákeřná a několikrát jsem se ocitla mimo značení, takže jsem se musela vracet a naběhala jsem spoustu kilometrů navíc,“ popsala své výkony Trčová.


A jak na mistrovství pohlíží vedoucí domažlického školícího střediska?

„Oproti loňskému roku byla sportovní úroveň podstatně vyšší. Jsem velice spokojen i s výkony domácích policistů. Obdiv zaslouží i závodník, který si v úterý při překážkové dráze pohmoždil rameno a přesto druhý den závod dokončil,“ řekl Miroslav Krůta.


Vítězové policejního víceboje:
I. kategorie (do 30 let): Aleš Mikulovský (správa Plzeňského kraje)
II. kategorie (do 40 let): Karel Hrach (URNA)
III. kategorie (nad 40 let): Pavel Krejčík (správa Ústeckého kraje)
Ženy: Pavla Leníková (správa hlavního města Prahy)
Družstva: I. místo: Pavla Leníková, Pavel Dvořák, Petr Dolana, Karel Findrik (správa hlavního města Prahy)
II. místo: Václav Carda, Pavel Satler, Lumír Kadlec, Petra Pelešková (správa Plzeňského kraje).