Disciplíny vznikaly spontánně, stejně jako se spontánně zrodila myšlenka na společné ukončení prázdnin. "Nápad vznikl zhruba před měsícem," řekl Jakub Iha a Lukáš Straka k tomu ihned dodal: "Jako by tím ukončujeme sezónu. Soutěží Skate Contest v květnu ji zahajujeme a teď se loučíme. Je to ale první ročník." Ačkoli jde pouze o formální ukončení skateboardové sezón. Ta totiž reálně může trvat po celý rok. "Kdy je suchá zima, lze na skateboardu jezdit i venku, nemusí to být jen v hale," vysvětlil Iha.

A proč soutěž o bezvýznamné ceny? "Jde především o legraci a aby se sešli mladí. Pro nás tu moc akcí není a navíc jsme rádi, že můžeme využít vybudovaný skatepark na hřišti," pokračoval Iha.

Protože nešlo jen o skateboarding, v němž kluci hodnotili například nejlepší trik na překážce, ale i o punkovou hudbu, přijeli na akci zahrát hned dvě kapely. The Red Noise z Klatov a Garage rattlesnakes.

Co se týká závodu Skate Contest O pohár starosty Kdyně, kluci hodlají příští rok uspořádat další ročník. Nápadů mají hodně. "Bohužel je vše o penězích. Všichni to děláme ve svém volném čase a není to jen o nás, jako pořadatelích. Důležité jsou všechny ruce, které nám chtějí pomoct a podílí se na tom. Nicméně nápadů máme hodně, uvidíme, co se nám povede příští rok zrealizovat," shrnul na závěr Jakub Iha.