Dlouhodobě postrádané zázemí pro realizaci společenských a kulturních akcí se do příštího roku stane pro kolovečské občany minulostí. Zástupcům obce se totiž podařilo získat několika milionovou dotaci na realizaci Kulturního a administrativního zařízení, které vznikne přestavbou objektu bývalé restaurace Šumava.

„Ve třetím kole poskytování finanční pomoci EU v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad, prioritní osa – Stabilizace a rozvoj měst a obcí, oblast podpory – Revitalizace částí měst a obcí, schváleného Výborem regionální rady soudržnosti jihozápad jsme získali dotaci ve výši 14 259 479 korun. To však není konečná suma, která by pokryla celou rekonstrukci. Budeme muset vše předfinancovat a vyřešíme to formou finančního úvěru,“ uvedl starosta Kolovče Václav Pergl.

Opuštěný a vybydlený objekt získala obec v dražbě v roce 2006. Koupila ho se záměrem vybudovat v Kolovči Kulturní a administrativní zařízení, které zde chybí již od roku 1989. Nový projekt zahrnuje společenský sál s kapacitou 150 lidí, spolkové místnosti a klubovnu, prostor obecního úřadu, knihovny, garáže a dílny. Pamatuje i na úpravu veřejného prostranství a výstavbu parkoviště, která bude součástí objektu. V budoucnu zde plánují kolovečtí zřídit i restauraci.

„V obci se pořádá hodně kulturních a společenských akcí. Využívali jsme k těmto účelům sokolovnu. Dlouho jsme přemýšleli zda opravit právě tento objekt, který by si to zasloužil, neboť tvoří historickou část obce, či postavit úplně nový. Usoudili jsme, že nové zařízení, které soustředí současně využívané objekty pod jednu střechu, výrazně sníží finanční prostředky, které obec vydává na provoz stávajícího obecního úřadu a knihovny,“ pokračuje Pergl.

„Je dobře, že bude v Kolovči konečně slušné zařízení na pořádání plesů a jiných kulturních akcí. To, že bude všechno v jedné budově všichni také velice vítáme, protože nám to ušetří spoustu času,“ řekla Deníku kolovečská rodačka paní Jana.

Zástupce obce však čeká před samotnou realizací projektu, která by měla začít v květnu a dokončena v polovině příštího roku, spousta práce spojená s výběrem dodavatele a vázaná přísnými podmínkami EU, jejichž porušení by mohlo dojít až ke zrušení poskytnuté dotace.