VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koledníkům v Domažlicích požehnal biskup

Domažlice – Již půl hodiny před oficiálním začátkem slavnostního zahájení letošní Tříkrálové sbírky v Domažlicích se začaly prostory arciděkanského kostela Panny Marie na domažlickém náměstí plnit diváky a koledníky.

8.1.2018
SDÍLEJ:

FRANTIŠEK RADKOVSKÝ požehnal při zahájení Tříkrálové sbírky všem koledníkům a křídám, kterými budou na rámy dveří psát iniciály Kašpara, Melichara a Baltazara.Foto: Deník / Váchal Ondřej

Ve 13 hodin pak začal bohatý pětačtyřicetiminutový program. Během něj k osazenstvu kostela promluvil domažlický farář Miroslaw Gierga, starosta Miroslav Mach a emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Jejich proslovy byly proloženy krátkým hudebním vystoupením, které obstaraly zpěvačky ze ženského pěveckého sboru Canzonetta.

Starosta mluvil o důležitosti Charity, která pomáhá nejpotřebnějším, a zároveň poděkoval všem, kteří se rozhodli zapojit do letošní humanitární akce. „Ať jsou vaše pokladničky lehké a plné,“ znělo jeho přání koledníkům.

Tříkrálová sbírka v Domažlicích byla zahájena v sobotu hodinu po poledni v arciděkanském kostele Narození Panny Marie.

Tradičního požehnání koledníkům i křídám, kterými budou na dveře značit symbol K+M+B, se zhostil emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Krátce před druhou hodinou odpolední se již skupinky koledníků s doprovodem vydaly napříč domažlickými ulicemi, kde budou prosit o dary pro dobročinné účely až do 15. ledna.

Na Domažlicku se do charitativní akce i letos zapojuje velká skupina měst, obcí a jejich farností. Převážná část výtěžku ze sbírky poputuje zpět do našeho regionu, konkrétně na podporu sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Domažlicích a Meclově, pro SOS Domažlice a Domov sv. Vavřince, Azylový dům Domažlice, Domov pro matky v tísni v Havlovicích, Klub Fontána pro děti a mládež Domažlice, volnočasové kluby Duha, na podporu sociálního zařízení Robinson v Klenčí pod Čerchovem pro děti potřebující okamžitou pomoc, pro volnočasový klub pro děti a mládež farnosti Mrákov, na podporu činnosti Farní charity Staňkov i adopci na dálku.

Tříkrálová sbírka v Domažlicích byla zahájena v sobotu hodinu po poledni v arciděkanském kostele Narození Panny Marie.

„K sobotnímu slavnostnímu zahájení sbírky pro Domažlicko a jeho blízké okolí jsme zaevidovali 45 koledníků, což je oproti loňsku opět mírný nárůst. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podílí na této akci a snaží se svými činy pomoci potřebným,“ uvedl koordinátor sbírky, který má na starost především Domažlice, Havlovice, Poběžovice či Hostouň.

Loni získali tříkráloví koledníci v domažlické farnosti 176 699 korun. Každý může v tomto týdnu přispět na dobrou věc. Stačí otevřít Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi dveře a podpořit je v jejich úsilí.

Autor: Ondřej Váchal

8.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vnitřní prostory v zámku v Horšovském Týně praskaly v sobotu večer ve švech.

Ples se odehrál v Erbovním sále

Muzeum Chodska-Chodský hrad.

První vernisáž v Chodském hradu

Neznámí vandalové řádili u Tlumačova. Policie po nich pátrá

Tlumačov - V úterý 9. ledna ve večerních hodinách došlo ke zničení dřevěného odpadkového koše, který je součástí vybavení vyhlídkové věže nacházející se u obce Tlumačov. 

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

V Nevolicích volilo téměř 80 procent voličů

Nevolice - Nevoličtí voliči v letošních prezidentských volbách volili s celkovou volební účastí 79, 74%. V minulých volbách zde byla volební účast 72.14 %, tj. o 7.6 p. b. nižší.

Málo voličů v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Slabší účast voličů zaznamenala volební komise v Horšovském Týně, kde se do prvního kola prezidentské volby zapojilo necelých 56 procent občanů, kteří měli právo volit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>