Hubert je Mainská mývalí kočka. Jde o jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadí se mezi největší domestikované kočky. Díky její velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá „něžný obr“. Ale i když jde o velkou kočku, její přítulnost je jedinečná, stejně tak vzhled. Krásná dlouhá srst, pohledem a ušima připomíná spíše rysa.

Majitel na ni nedá dopustit. „Jmenuje se Hubert Felis Magna z Chovatelské stanice Felis Magna u Plzně. Otec je Akim Orgus, který vážil 10 až 10,5kg, po třech výstavách pokaždé oceněn CAC oceněním Champion. Po něm Hubert zdědil velikost, ale o dost ho přerostl,“ řekl majitel.

Co se týče jídla, tak dle jeho slov dietku zrovna nedrží. „Možná má takovou váhu i díky tomu, že ke kapsičkám a granulím sní denně tři podšálky syrového masa. V lednu mu byly čtyři roky, ale ve dvou letech už měl okolo jedenácti kilogramů. Teď, když jsme byli u veterináře naposledy, tak měl 14,2 kg. Říkali nám, že takhle velkou kočku tam ještě neměli. Nechce se o nás dělit, tak máme jen jeho. Kdo by taky živil dva takové,“ smál se Sazama.

Když s Hubertem chodí po náměstí tak mnohdy ani daleko nedojde, protože jeho vzhled hned všechny upoutá a chtějí si ho pohladit či vyfotit. „Doma, když se natáhne na okno, tak zabere celý parapet. Má i svůj škrabací strom z jabloně a pro sebe i obývací stěnu, kterou si „uklidil" od kytek,“ poznamenal majitel.