Hubert je Mainská mývalí kočka. Jde o jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadí se mezi největší domestikované kočky. Díky její velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá „něžný obr“. Ale i když jde o velkou kočku, její přítulnost je jedinečná, stejně tak vzhled. Krásná dlouhá srst, pohledem a ušima připomíná spíše rysa.

Majitel na ni nedá dopustit. „Jmenuje se Hubert Felis Magna z Chovatelské stanice Felis Magna u Plzně. Otec je Akim Orgus, který vážil 10 až 10,5kg, po třech výstavách pokaždé oceněn CAC oceněním Champion. Po něm Hubert zdědil velikost, ale o dost ho přerostl,“ řekl majitel.

Ilustrační foto.
Turistů přijelo do Plzeňského kraje víc, strávili tu ale méně času

Co se týče jídla, tak dle jeho slov dietku zrovna nedrží. „Možná má takovou váhu i díky tomu, že ke kapsičkám a granulím sní denně tři podšálky syrového masa. V lednu mu byly čtyři roky, ale ve dvou letech už měl okolo jedenácti kilogramů. Teď, když jsme byli u veterináře naposledy, tak měl 14,2 kg. Říkali nám, že takhle velkou kočku tam ještě neměli. Nechce se o nás dělit, tak máme jen jeho. Kdo by taky živil dva takové,“ smál se Sazama.

Když s Hubertem chodí po náměstí tak mnohdy ani daleko nedojde, protože jeho vzhled hned všechny upoutá a chtějí si ho pohladit či vyfotit. „Doma, když se natáhne na okno, tak zabere celý parapet. Má i svůj škrabací strom z jabloně a pro sebe i obývací stěnu, kterou si „uklidil" od kytek,“ poznamenal majitel.