Chybělo jen několik málo centimetrů a vyplavila by jim kuchyni. Takhle se zastavila v chodbě. „Je to na mrtvici. Veškerá práce na zahrádce přišla vniveč, zaplavené máme uhlí a kotel,“ lamentoval Knápek při vymetání vody z domu. Všude okolo domu jí bylo asi čtyřicet centimetrů. Alespoň že nepřišel o slepice, které mu pomohli pochytat místní hasiči. „Vím, že když přijde takový šupec, moc se toho dělat nedá. Ale bydlím tu od narození, a aby tu takové problémy s vodou bývaly tak často, to nepamatuji,“ tvrdí.


Kromě zemědělců, kteří letos pole v okolí obce osázeli kukuřicí, ´svůj díl´ viny podle Knápkových nesou i České dráhy. Právě železniční trať utvořila ve čtvrtek ve spodní, vodou nejvíce zasažené části Blížejova, hráz. „Kdysi tu bývala velká propust. Teď tu opravují trať a dali si tam třicítku rouru, takže místo aby voda odtékala rychle pryč, dělá se tu jezero,“ dodává.


Problémy podle něj působí kanalizace, která prý nemá dostatečnou kapacitu. „Minule voda nadzvedla víka u šachet a voda se sračkama z nich vyvěrala,“ tvrdí.