Je určený pro holky a kluky ve věku 6 až 20 let. V Bělé ho ale vyhledávají spíše děti mladšího školního věku. Tráví zde svůj volný čas, využívají vybavení, jako je počítač, společenské hry, míče, apod. Zapojují se do preventivních programů nebo si jen tak povídají se sociálními pracovníky.
Během rozhovorů často naráží na témata, se kterými si nejsou schopni sami pomoci. Vzniká zde prostor pro intenzivní sociální práci. Společně s pracovníkem hledají děti řešení náročné situace nebo alespoň způsob, jak tuto situaci zmírnit.

Pro lepší navázání kontaktu a rozhovoru se využívají stolní a míčové hry či různé pohybové aktivity. Ty ale neslouží pouze k zábavě, ale také k tomu, aby se děti přirozenou formou seznámily s pravidly a získaly smysl pro řád.

Klub Uličník jezdí každou středu k bělskému fotbalovému hřišti. Stojí zde od 12 do 17 hodin.
Za minulý rok měl klub 298 návštěv, což je na první rok působení poměrně vysoké číslo. Věříme, že v letošním roce bude toto číslo mnohonásobně překonáno, protože povědomí o službě se v Bělé rozrostlo a děti ji vyhledávají stále více a častěji.

O kvalitě poskytované služby svědčí i absolvování rozvojového auditu České asociace streetwork. Dvoudenní audit proběhl na začátku února s konečným verdiktem: zařízení prošlo auditem bez připomínek a nápravných opatření.

Jménem Klubu Uličník chceme poděkovat městu Bělá nad Radbuzou za podporu, kterou službě poskytuje.
Bližší informace o službě lze získat na telefonním čísle 734 686 667 nebo na internetových stránkách www.diakoniezapad.cz.

Autor: Ondřej Nebehaj