Herní klub Albert, pomáhající dětem rozvíjet paměť, tvořivost a strategické myšlení, by se měl již brzy ´usídlit´ v prostorách Základní školy Poběžovice.

Zatímco se vedení školy snaží získat pedagogické asistenty pro děti se specifickými poruchami učení, nezapomíná ani na školáky, kteří jsou naopak talentovaní a rádi by své schopnosti někde rozvíjeli.

„Individuální přístup si zaslouží i školáci, kterým nic nechybí, ale jsou naopak nadaní a aktivní. V dnešní době se to dost opomíjí,“ objasnil ředitel Vladimír Foist s tím, že se škola domluvila s Václavem Svobodou z Pedagogicko-psychologické poradny v Domažlicích a během tohoto pololetí chce v Poběžovicích udělat pobočku domažlického klubu Albert a jeho prostřednictvím tak zajistit ve městě zajímavý program pro všechny děti.

Albert je herní klub, zaměřený na různé hlavolamy, rébusy a především deskové hry rozvíjející paměť, tvořivost a strategické uvažování dětí.

„Společenské hry jsou pro děti důležité a rozhodně jim pomáhají v rozvoji myšlení. Narozdíl od počítačových her vznikají sociální vazby, takže slouží i jako vhodná terapie pro děti, které mají problém se získáváním kamarádů, neumějí se prosazovat a podobně,“ vysvětlil psycholog Václav Svoboda. Herní činnost klubu by pak zpestřovaly i celé herní víkendy či různé poznávací výlety.

Poběžovický Albert by podle Svobody mohly navštěvovat i děti z okolních měst.

„Hodně šikovných dětí je například v Bělé nad Radbuzou nebo v Hostouni a ty to mají do Poběžovic mnohem blíže než do domažlického Alberta,“ říká Svoboda.

Herna klubu se bude nacházet přímo ve škole a na její vybavení přispěje Pedagogicko–psychologická poradna v Domažlicích, poběžovická škola a případní sponzoři.

„Já bych se do toho moc nehrnula, nerada prohrávám,“ usmívá se žákyně Kamila Frolíková.

„Ale je to moc dobrý nápad, je tu spousta lidí, kterým to prospěje a zároveň se u toho pobaví,“ dodává.