Černíkovští se mohou pochlubit i koupalištěm Úžlebec, které má kapacitu 20 karavanů a 20 stanů. Návštěvníci zde mohou pobýt ve čtyřech chatkách po čtyřech lůžkách.

„Kemp je vybaven sociálním zařízením včetně sprch a u vodní plochy plážovou sprchou. K dispozici je zde stánek s občerstvením, volejbalové hřiště, stolní tenis, dětské pískové hřiště, taneční parket, dětská skluzavka do vody a vodní tobogán pro děti i dospělé dlouhý 48 metrů,“ popisuje pronajímatel koupaliště Eduard Schneider s tím, že ke koupání je zde krásně čistá voda.


Atraktivitu tohoto místa znásobila i parta nadšenců, kteří založili Klub přátel Úžlebce. Letos poprvé slavnostně zahájili sezonu a na celé léto připravují bohatý kulturní program.


Vše má na svědomí pětašedesátiletá Svatava Burešová, v jejíž hlavě se tento nápad zrodil.


„Máme to tu velice rádi a dělávali jsme tu jen posezení nebo třeba ´zpívanou´ či grilování. Mrzelo nás, že se tady nic neděje a proto jsme spolu s mými dětmi, jejich partnery a kamarády založili Klub přátel Úžlebce a rozhodli se, že zde budeme pořádat akce,“ říká Burešová a pokračuje: „Zahájení sezony bylo naší první akcí, a následovat budou další. Připravujeme totiž Úžlebecké kulturní léto, takže každý víkend se tady bude něco dít.“


Po veleúspěšném zahájení sezony, jehož návštěvnost překvapila i samotné pořadatele, následovalo pro všechny příznivce romantických večerů u táboráku zpívání s kytarou.


Příští týden v pátek 27. května vystoupí na koupališti Divadelní soubor MKZ Horšovský Týn se svoji hrou Leona si pospíšila.


„Dříve bylo zvykem, že se zde každý týden něco dělo. To nějak utichlo a my jsme si řekli, že tuto krásnou tradici znovu oživíme. Ačkoliv to byl pro nás skok do neznáma, vše dopadlo výborně a byli jsme velice překvapeni, když přišel dvojnásobek lidí, než jsme očekávali. Vše jsme nakonec zvládli a podle ohlasů soudíme, že se akce líbila. Věříme, že lidé přijdou i na další, které nejsou o nic méně zajímavé,“ říká Burešová.


Klub přátel Úžlebce postavil na koupališti indiánské týpí, vigvam a přivezl i kanoe.


„Pokud by nebylo počasí na koupání, může se kdokoli projet na kanoi,“ popisuje Burešová.

Pamatováno je zde i na potřeby cyklistů.


„Získali jsme certifiát Cyklisté vítáni a připravili jsme vše pro to, aby se zde i cyklisté cítili dobře. Mají možnost bezpečného parkování kol, mohou si zde vyprat a usušit dresy. Zřídili jsme tady i půjčovnu sportovních potřeb, “ dodává Burešová.


S vývojem situace je spokojen i provozovatel koupaliště, který klubu vychází vstříc.
„Měli báječný nápad. O koupališti se dozví mnohem více lidí. Musím ocenit odvahu a neutuchající energii, kterou do přípravy akcí vkládají,“ dodal Schneider.