O týden později vykročí v pondělí školáci, kteří navštěvují Masarykovu základní školu v Klenčí. Důvodem týdenního odkladu začátku školního roku byly stavební práce na silnici vedoucí kolem školy.

„Od 9. září zahajujeme školní rok a současně i výuku, v provozu bude od stejného data také naše školní kuchyně?" odpověděla na otázku Deníku ředitelka školy Jarmila Nováková.

Škola zahájí vyučování i přesto, že nebude ještě asfalt na silnici v jejím sousedství. Zatím je vyasfaltován úsek od železničního přejezdu ke křižovatce u prodejny, která se nachází u odbočky k bývalým kasárnům. „Asfaltovat se bude v pondělí," řekl nám v pátek Jan Hauser, ředitel firmy Silnice Horšovský Týn.

„Domluvili jsme se, že firma připraví pro děti přístupový koridor. Tak, jak děti budou přijíždět autobusy, budeme je ze zastávky převádět do školy, po dobu, dokud to bude situace vyžadovat. Předběžně počítám se dvěma dny a o asistenci jsem požádala i policii," doplnila ředitelka školy a dodala, že týdenní zpoždění komplikace nepřineslo: „Výuka se zvládne a nezaznamenala jsem jediný případ, kdy by rodiče potřebovali dát v tomto týdnu své dítě do družiny."

Jak budou v následujících dnech práce pokračovat?

„Počítáme, že od 14. září začne uzavírka postřekovské křižovatky. Do konce září bude hotová a zároveň bude na konci září zabalený načisto úsek od trati včetně zmíněné křižovatky – na podkladní asfalt, který tam nyní je, přijde ještě čtyřcentimetrová krytová vrstva. V rekonstrukci silnice budeme pokračovat, ale vzhledem k tomu, že je zima na krku a nevíme, jak nás počasí nechá pracovat, budeme úsek od křižovatky na Postřekov k odbočce na Díly dělat po částech. Úsek sice bude uzavřený, ale nechceme ho rozkopat celý. Budeme postupovat po částech," uvedl za zhotovitele silnice Hauser.