Novou májku museli narychlo v pondělí shánět v Klenčí pod Čerchovem. Tu připravenou jim totiž v noci z neděle na pondělí někdo přeřízl napůl.

„Byl jsem ráno u zubaře a kamarád mi volal, že je májka napůl, nemohl jsem tomu uvěřit. To se nedělá,“ řekl Aleš Malár, jeden z mladých mužů z Klenčí ročníku 1989, kteří měli letošní stavění májky na povel. „Karel Pech šel za Josefem Osvaldem, který nám porazil nový strom a pak nám Pavel Řezníček s traktorem novou májku stáhl. Oběma musíme moc poděkovat,“ dodal Malár. V jeho ročníku bylo v městysu pět mužů, záležitosti okolo stavění však obstarali jen ve dvou. „Pomáhá ale každý, kdo má čas, hlavně fotbalisti,“ prozradil Malár.

„Májku jsme měli připravenou dva týdny, nový strom byl proto o poznání těžší. Přesto jsme ji bez problémů postavili a v 7 hodin večer stála,“ upřesnil Pech. Myslí si také, že viníkem je spíše někdo z místních než přespolních.

V Horšovském Týně se májka slavila na více místech. Vlastní máj si každoročně staví dobrovolní hasiči přímo před hasičskou zbrojnicí.
Město nazdobenou májku vloni přemístilo z náměstí, na kterém právě probíhala rekonstrukce, za řeku do Sadu Petra Bezruče a letos ji zde nechalo postavit znovu. Nejvíce lidí ale zamířilo do zámeckého parku, kde májku pořádali šermíři.