„Inspiraci pro Jahresempfang – přivítání roku – jsem načerpal u našich přátel v Německu," uvedl závěrem roku 2015 Deníku starosta Klenčí Jan Bozděch.

V té době měl vizi, jak by taková akce měla vypadat. Již věděl, že se uskuteční bezprostředně po oficiálním otevření Domu přírody Českého lesa v klenečské Staré poště.

„Bude se konat v našem kulturním sále a rádi bychom tam zhodnotili rok 2015 a sdělili, co nás čeká v roce 2016. Počítáme s kulturním vystoupením a také se spojením s Domem přírody," nastínil starosta.

A od těchto jeho slov rozhodně nebylo daleko k činům. Tento čtvrtek se otevře po rekonstrukci Staré pošty nově zřízený Dům přírody Českého lesa.

„Ten se zatím otevře hlavně z kapacitních důvodů jen pro pozvané hosty, ale pro občany jsme připravili do sálu prezentaci, která jim nový Dům přírody představí," říká první muž Klenčí s tím, že akce v sále začne v 18 hodin.

„Počítáme s tím, že přítomným pustíme zhruba desetiminutový film o Českém lese, který byl natočen právě pro Dům přírody, aby naši občané mohli dostat malou ochutnávku z jeho expozice ještě předtím, než se otevře pro veřejnost," prozrazuje starosta.

Klenečtí počítají při premiérové akci také – stejně jako tomu bývá u přátel v Německu – s veřejným poděkováním lidem, kteří pro městys v minulosti hodně udělali.

„Jejich jména budou překvapením večera," podotkl starosta.

Zajímalo nás, nakolik je premiérová akce totožná s tou u sousedů.

„Němci mají Jahresempfang zaměřený hlavně na projevy, na povídání o tom, co se vytvořilo a co se plánuje. Součástí programu bývá dlouhá přednáška. Byl jsem asi na třech těchto akcích a byly hodně náročné na sledování. My jsme se proto vydali trochu jinou cestou, projevy budou kratší a promítání filmu bude naše originalita," prozradil na závěr starosta.