VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kellnerovi podpoří školu ve Staňkově

Staňkov – Nadace známého miliardáře Petra Kellnera a jeho ženy si vybrala Základní školu ve Staňkově a podpoří její rozvoj.

11.6.2015
SDÍLEJ:

Rozšířená realita. iPad do obrazu skutečné třídy promítá virtuální prvky, jako jsou například modely planet sluneční soustavy, a činí tak výuku názornější a nepochybně zábavnější.Foto: ZŠ Staňkov

STANISLAV ŠEBEK

Život žáků a učitelů v Základní škole ve Staňkově se v následujících pěti letech výrazně změní. Staňkovská škola totiž byla jako jediná z Plzeňského kraje vybrána k účasti v projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Ten je financován rodinnou nadací miliardáře Petra Kellnera a jeho ženy Renaty. The Kellner Family Foundation v loňském roce na realizaci projektu poskytla více než 35 milionů korun.

Staňkovská škola, kterou v příštím školním roce bude navštěvovat 425 dětí, nyní získá nejméně pětiletou intenzivní podporu zaměřenou na zvyšování kvality výuky s důrazem na individuální přístup k žákům. Nadace financuje také činnost asistentů pedagoga, mentorů a školních psychologů či nákup pomůcek pro učitele i žáky.

Velkým přínosem by pro staňkovské učitele měla být podpora pedagogické konzultantky, která jim na vyžádání poskytne zpětnou vazbu a bude jim pomáhat v situacích, kdy zkoušejí něco nového.

„Z vítězství ve výběrovém řízení projektu Pomáháme školám k úspěchu máme velkou radost, protože se tím pro naše žáky i učitele otevírají nové možnosti a příležitosti k rozvoji," říká ředitelka školy Jitka Suchá a pokračuje: „V příštích pěti letech se za podpory projektu Pomáháme školám k úspěchu chceme zaměřit na rozvoj čtenářských a matematických dovedností žáků, mimo jiné bychom rádi zavedli výuku matematiky podle metody profesora Hejného. Při zavádění nových metod výuky bude pro učitele velkým přínosem pomoc pedagogického konzultanta, asistentů ve výuce i možnost párové výuky se zkušenými kolegy."

Mezi staňkovské učitele, kteří rádi zkoušejí nové metody výuky, patří například Milan Khas. Je nadšeným propagátorem moderních technologií, ať už jde o výuku s pomocí sociálních sítí a mobilů, virtuální procházky po zajímavých místech či on-line komunikaci s učiteli z jiných škol.

„Líbí se mi možnost párové výuky, mít dva učitele v jedné hodině je výborné. Osobně vidím ohromný přínos i v tom, že budeme mít školního psychologa, což je skvělé," zmiňuje Khas.

Konzultant a asistenti budou ve výuce pomáhat ne jednomu žákovi, ale celé třídě.

„Budeme mít také možnost pořídit pro výuku zajímavé pomůcky, na které by škola jinak finančně nedosáhla," říká ředitelka Suchá. „Jsme si vědomi, že nás čeká spousta nové práce, ale věříme, že projekt bude pro děti, rodiče i pedagogy přínosný a umožní naší škole rychlejší rozvoj," dodává.

Cílem je nejen kvalitní výuka, ale také posilování dobrých vztahů ve třídách a spolupráce mezi rodiči a školou.

„Pro rodiče bychom rádi uspořádali například neformální setkávání v rodičovských kavárničkách, kde budou moci probrat to, co je bude ohledně školy nejvíce zajímat," popisuje Suchá. „Nápadů je spousta, ale konkrétní podobu dostane projekt na třídenním srpnovém výjezdu všech pedagogů do Monínce," dodává.

Staňkovská škola byla do projektu vybrána v náročném, čtyři měsíce trvajícím výběrovém řízení. Školy vybírala dvanáctičlenná expertní rada složená z předních odborníků na vzdělávání. Součástí výběrového řízení byla i celodenní osobní návštěva expertního týmu v devíti školách, které postoupily do 2. kola. Mezi hlavní kritéria výběru patřily jasná vize školy, motivace učitelů zapojit se do náročného projektu a osobnost ředitele školy.

Kromě staňkovské školy byly letos do projektu vybrána také Základní škola z Písku a Základní škola z Liberce.

Projekt Pomáháme školám k úspěchu:

Projekt pomáhá zvyšovat kvalitu výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Vychází z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a dosahovat tak co nejlepších pedagogických výsledků. Do rozvoje schopností pedagogů se každoročně zapojují přední odborníci a instituce z oblasti vzdělávání.

„Šanci na kvalitní vzdělání a ohled k individuálním schopnostem a dovednostem si zaslouží každé dítě. Náš projekt je proto určen veřejným základním školám, které se chtějí učit naplno rozvíjet každého žáka a které chtějí dlouhodobě sdílet své zkušenosti s dalšími školami. Snažíme se podpořit pozitivní změny v českém školství," uvedla Renáta Kellnerová, která společně se svým manželem Petrem Kellnerem založila Nadaci The Kellner Family Foundation. Od roku 2010, kdy projekt vznikl, získalo odbornou podporu při zvyšování kvality výuky řádově 300 učitelů a ředitelů z 50 veřejných základních škol a jejich prostřednictvím přes 5 000 žáků.

Krajský radní Jaroslav Šobr.

Otázka pro… Jaroslava Šobra, radního Plzeňského kraje, místostarostu Staňkova a bývalého ředitele ZŠ Staňkov:

Co říkáte na zapojení staňkovské školy do projektu Pomáháme školám k úspěchu?

Vnímám to jako ohromný úspěch školy a především práce pedagogů. Svou roli určitě hrál i přístup zřizovatele. Koneckonců staňkovská škola je jediná z Plzeňského kraje, která byla pro projekt vybrána.
Finanční i metodická podpora může pro naší školu znamenat velký posun vpřed. Myslím, že klíčová bude osoba konzultanta, který bude pravidelně ve styku s pedagogy a společně budou hledat možnosti zlepšení práce. Přínosné je i to, že je projekt zaměřen na další vzdělávání pedagogů a práci s kolektivem.
I když už ve škole nepůsobím, jednání ohledně projektu jsem se zúčastnil. Gratuluji současnému vedení školy a se zájmem budu projekt dál sledovat.

Autor: Stanislav Šebek

11.6.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu(18 000 Kč)

Úředníci ve skladech Skladník/skladnice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: znalost práce na PC, řidičský průkaz sk. B, Na předem domluvenou schůzku je třeba vzít s sebou strukturovaný životopis, nebo je možnost zaslat na uvedený e-mail.. Pracoviště: Kante zk s.r.o., 345 02 Kout na Šumavě. Informace: Zdeněk Kaliánko, +420 379 775 322.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik(23 000 Kč)

Strojírenští technici technologové, normovači technik/technička. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zajišťování odbytu výrobků, spolupráce při sestavení harmonogramů odbytu. Zajišťování styku s odběrateli, obchodními partnery a denně s nimi komunikovat. Koordinace odbytové a po technické stránce i výrobní činnosti s ostatními úseky firmy. Evidování a zpracování poptávky, kalkulace a nabídky výrobků. Zpracování a zakládání podkladů do výrobního systému, sestavování příslušné dokumentace. Pracovat samostatně a spolehlivě, být manuálně zruční a flexibilní, vysoké nasazení a odpovědnost za kvalitu své práce. Finanční ohodnocení dle vaší kvalifikace a výkonu v pravidelném výplatním termínu. Možnost pracovního růstu a nástup možný ihned, dle dohody., , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 13. mzda, příspěvek na penzijní pojištění, příplatky nad rámec zákoníku práce, plně hrazené 60 Kč stravenky, pestrý systém benefitů (věrnostní odměny, vzdělávací kurzy a školení…), finanční ohodnocení dle vaší kvalifikace a výkonu v pravidelném výplatním termínu, možnost pracovního růstu a nástup možný ihned, dle dohody, , Kontaktujte nás osobně, e-mailem nebo telefonicky po-pá 7,00 - 15,00 hod.. Pracoviště: Wuppermann systemtechnik s.r.o., MUDr. Šlejmara, č.p. 609, 345 62 Holýšov. Informace: Ivana Boudová, +420 735 170 461.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B(23 000 Kč)

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič/ka dodávky do 3,5 tuny (rozvoz pečiva). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme řidiče/řidičku na rozvoz pečiva na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr. Požadujeme spolehlivost, praxi v řízení nákladního automobilu do 3,5 t. Nástupní plat 23.000 Kč, po zapracování až 27.000 Kč při plném úvazku. Kontakt na tel. čísle 605 707 784.. Pracoviště: Pekařství kuric s.r.o., náměstí Na Výhledech, č.p. 323, 345 62 Holýšov. Informace: David Koriťák, +420 605 707 784.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce(18 000 Kč)

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka, obsluha ochutnávky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VINOTÉKA DOMAŽLICE, Mzda: 18.000 Kč + odměny, Požavky: samostatnost, iniciativa, zájem o obor, příjemné vystupování. Pracoviště: Dorka, spol. s r.o. - vinotéka domažlice, Kostelní, č.p. 1, 344 01 Domažlice 1. Informace: Jiří Šuchman, +420 725 491 990.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JIŘÍ BAIER ( první zleva) bude v letošní sezóně znovu preferovat silniční časovky, v létě se chce v nejlepším světle ukázat  v Rakousku, kde při King of the Lake změří síly se světovou elitou.

Baier: Souboj s časovkáři z celého světa je pro mě výzvou

Děvčata Klára Dufková a Anna Pelnářová budou reprezentovat kraj na národní přehlídce.

Domažlické žákyně dramatického oboru budou reprezentovat kraj v Brandýse

AKTUALIZOVÁNO

Silnice z Plzně na Folmavu uzavřela havárie kamionu

Horšovský Týn - Policisté v pondělí uzavřeli hlavní silnici Plzeň - Folmava v úseku mezi Staňkovem a Horšovským Týnem. 

Zloděj ve folmavském obchodě okradl cizinku o 2 tisíce eur

Folmava – Zloděj v neděli před 14. hodinou ukradl v obchodě se smíšeným zbožím na Folmavě šestačtyřicetileté cizince z otevřené kabelky, kterou měla zavěšenou přes rameno, peněženku z kravské kůže se srstí za 230 euro s finanční hotovostí 2 tisíce euro, osobními doklady, kartičkou pojištěnce a rodinnými fotografiemi.

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

Muž řídil u Staňkova s 1,5 promile alkoholu

Vránov – Holýšovští policisté v neděli před sedmnáctou hodinou kontrolovali řidiče při jízdě na hlavním silničním tahu v okolí Staňkova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT