VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kellnerovi podpoří školu ve Staňkově

Staňkov – Nadace známého miliardáře Petra Kellnera a jeho ženy si vybrala Základní školu ve Staňkově a podpoří její rozvoj.

11.6.2015
SDÍLEJ:

Rozšířená realita. iPad do obrazu skutečné třídy promítá virtuální prvky, jako jsou například modely planet sluneční soustavy, a činí tak výuku názornější a nepochybně zábavnější.Foto: ZŠ Staňkov

STANISLAV ŠEBEK

Život žáků a učitelů v Základní škole ve Staňkově se v následujících pěti letech výrazně změní. Staňkovská škola totiž byla jako jediná z Plzeňského kraje vybrána k účasti v projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Ten je financován rodinnou nadací miliardáře Petra Kellnera a jeho ženy Renaty. The Kellner Family Foundation v loňském roce na realizaci projektu poskytla více než 35 milionů korun.

Staňkovská škola, kterou v příštím školním roce bude navštěvovat 425 dětí, nyní získá nejméně pětiletou intenzivní podporu zaměřenou na zvyšování kvality výuky s důrazem na individuální přístup k žákům. Nadace financuje také činnost asistentů pedagoga, mentorů a školních psychologů či nákup pomůcek pro učitele i žáky.

Velkým přínosem by pro staňkovské učitele měla být podpora pedagogické konzultantky, která jim na vyžádání poskytne zpětnou vazbu a bude jim pomáhat v situacích, kdy zkoušejí něco nového.

„Z vítězství ve výběrovém řízení projektu Pomáháme školám k úspěchu máme velkou radost, protože se tím pro naše žáky i učitele otevírají nové možnosti a příležitosti k rozvoji," říká ředitelka školy Jitka Suchá a pokračuje: „V příštích pěti letech se za podpory projektu Pomáháme školám k úspěchu chceme zaměřit na rozvoj čtenářských a matematických dovedností žáků, mimo jiné bychom rádi zavedli výuku matematiky podle metody profesora Hejného. Při zavádění nových metod výuky bude pro učitele velkým přínosem pomoc pedagogického konzultanta, asistentů ve výuce i možnost párové výuky se zkušenými kolegy."

Mezi staňkovské učitele, kteří rádi zkoušejí nové metody výuky, patří například Milan Khas. Je nadšeným propagátorem moderních technologií, ať už jde o výuku s pomocí sociálních sítí a mobilů, virtuální procházky po zajímavých místech či on-line komunikaci s učiteli z jiných škol.

„Líbí se mi možnost párové výuky, mít dva učitele v jedné hodině je výborné. Osobně vidím ohromný přínos i v tom, že budeme mít školního psychologa, což je skvělé," zmiňuje Khas.

Konzultant a asistenti budou ve výuce pomáhat ne jednomu žákovi, ale celé třídě.

„Budeme mít také možnost pořídit pro výuku zajímavé pomůcky, na které by škola jinak finančně nedosáhla," říká ředitelka Suchá. „Jsme si vědomi, že nás čeká spousta nové práce, ale věříme, že projekt bude pro děti, rodiče i pedagogy přínosný a umožní naší škole rychlejší rozvoj," dodává.

Cílem je nejen kvalitní výuka, ale také posilování dobrých vztahů ve třídách a spolupráce mezi rodiči a školou.

„Pro rodiče bychom rádi uspořádali například neformální setkávání v rodičovských kavárničkách, kde budou moci probrat to, co je bude ohledně školy nejvíce zajímat," popisuje Suchá. „Nápadů je spousta, ale konkrétní podobu dostane projekt na třídenním srpnovém výjezdu všech pedagogů do Monínce," dodává.

Staňkovská škola byla do projektu vybrána v náročném, čtyři měsíce trvajícím výběrovém řízení. Školy vybírala dvanáctičlenná expertní rada složená z předních odborníků na vzdělávání. Součástí výběrového řízení byla i celodenní osobní návštěva expertního týmu v devíti školách, které postoupily do 2. kola. Mezi hlavní kritéria výběru patřily jasná vize školy, motivace učitelů zapojit se do náročného projektu a osobnost ředitele školy.

Kromě staňkovské školy byly letos do projektu vybrána také Základní škola z Písku a Základní škola z Liberce.

Projekt Pomáháme školám k úspěchu:

Projekt pomáhá zvyšovat kvalitu výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Vychází z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a dosahovat tak co nejlepších pedagogických výsledků. Do rozvoje schopností pedagogů se každoročně zapojují přední odborníci a instituce z oblasti vzdělávání.

„Šanci na kvalitní vzdělání a ohled k individuálním schopnostem a dovednostem si zaslouží každé dítě. Náš projekt je proto určen veřejným základním školám, které se chtějí učit naplno rozvíjet každého žáka a které chtějí dlouhodobě sdílet své zkušenosti s dalšími školami. Snažíme se podpořit pozitivní změny v českém školství," uvedla Renáta Kellnerová, která společně se svým manželem Petrem Kellnerem založila Nadaci The Kellner Family Foundation. Od roku 2010, kdy projekt vznikl, získalo odbornou podporu při zvyšování kvality výuky řádově 300 učitelů a ředitelů z 50 veřejných základních škol a jejich prostřednictvím přes 5 000 žáků.

Krajský radní Jaroslav Šobr.

Otázka pro… Jaroslava Šobra, radního Plzeňského kraje, místostarostu Staňkova a bývalého ředitele ZŠ Staňkov:

Co říkáte na zapojení staňkovské školy do projektu Pomáháme školám k úspěchu?

Vnímám to jako ohromný úspěch školy a především práce pedagogů. Svou roli určitě hrál i přístup zřizovatele. Koneckonců staňkovská škola je jediná z Plzeňského kraje, která byla pro projekt vybrána.
Finanční i metodická podpora může pro naší školu znamenat velký posun vpřed. Myslím, že klíčová bude osoba konzultanta, který bude pravidelně ve styku s pedagogy a společně budou hledat možnosti zlepšení práce. Přínosné je i to, že je projekt zaměřen na další vzdělávání pedagogů a práci s kolektivem.
I když už ve škole nepůsobím, jednání ohledně projektu jsem se zúčastnil. Gratuluji současnému vedení školy a se zájmem budu projekt dál sledovat.

Autor: Stanislav Šebek

11.6.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič vnitrostátní přepravy na tahač s návěsem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda 20-25.000,- "nástupní plat" + diety, Flexibilní pracovní doba., Pracovní poměr: HPP na dobu určitou (sml na rok z toho 3 měs zkušební doba, pak prodloužení na dobu neurčitou), Požadujeme praxi v oboru min 1 rok, ŘP skupiny C+E, karta do digi tachografu, zaměstnavatel si může vyžádat vyýpis z Rejstříku trestů. Výhodou znalost stavebního materiálu. Pracoviště: Karpem a.s., náměstí Republiky, č.p. 59, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Jitka Dokulilová, +420 603 233 893.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 20 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: celá ČR dle zakázek, Pro sjednání osobní schůzky je nutný kontakt předem!, , Vaše náplň práce:, - obsluha jednoduchých stavebních strojů , - manipulační práce se stavebními hmotami, materiály, zemní práce , - rozvážka materiálu na stavby , - pokládka umělých povrchů převážně v terénu, pokládka obrubníků, montáže oplocení , - stavba dětských hřišť (montáž herních prvků atp.) , Požadujeme:, - řidičské oprávnění skupiny B a C výhodou, - vyučení v jakémkoliv stavebním či technickém oboru výhodou, - zkušenosti - praxe ve stavebnictví, - fyzickou zdatnost a manuální zručnost, ochotu se učit novým věcem, - výpis z rejstříku trestů , - samostatnost při plnění zadaných úkolů, důslednost a odpovědnost , - ochotu cestovat, časovou flexibilitu , Nabízíme:, - zajímavou stabilní práci v mladém kolektivu, - odpovídající finanční ohodnocení dle pracovních výsledků, - stravenky/stravné, (ubytování v místě realizace hrazeno firmou), - 4týdny dovolené, 3dny sick day, - HM 20.000 - 32.000,- Kč + roční prémie vycházející z hospodářského výsledku firmy ve výši až 2-3násobku platu. Pracoviště: Vysspa sports technology s.r.o. domažlice, U Pískovny, č.p. 376, 344 01 Domažlice 1. Informace: Michaela Eichlerová, +420 725 809 042.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 25 000 Kč

Zámečníci strojů obsluha CNC strojů - ohýbačky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned. K základnímu platu měsíční prémie. Prodloužení PP až na dobu neurčitou. Požadujeme -SOU nebo SŠ strojírenského směru, znalost práce na CNC strojích a práce s PC, znalost čtení výkresové dokumentace, praxe v oboru, spolehlivost, pracovitost, zodpovědnost.. Pracoviště: Wagner metall concept k.s., Chrastavická, č.p. 165, 344 01 Domažlice 1. Informace: Jana Bradáčová, +420 379 738 512.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracovní poměr dle vzájemné dohody , Vzdělání: střední odborné (vyučen), praxe výhodou, Životopisy posílejte na email: info@ans-strecha.cz nebo volejte p. Jedlička Martin, 776620680. Pracoviště: Ans - střecha s.r.o., Masarykova, č.p. 124, 344 01 Domažlice 1. Informace: Martin Jedlička, +420 776 620 680.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rozloučení s vojákem Patrikem Štěpánkem v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni proběhlo se všemi vojenskými poctami.
25

V Plzni se naposledy rozloučili se zemřelým vojákem Patrikem Štěpánkem

Ilustrační foto.

Přijďte si do kdyňské Městské knihovny vybrat svou knihu

Horšovskotýnští GO – GO startovali na letním turnaji v Hlučíně

H. Týn, Hlučín – Florbalisté FBC GO – GO Horšovský Týn za sebou mají tradiční Open air cup v Hlučíně.

Děti tráví prázdniny na letišti modelařením

Staňkov – O druhý ročník táboru je velký zájem. Chlapci na letišti i přespávají.

Za krádež by mělo odpovídat i vedení dobrovolných hasičů

Plzeňsko – Soud dal účetní tříletou podmínku a musí vrátit 800 tisíc korun.

Pachatel ukradl z vozu kromě mysliveckého obleku i pistoli

Draženov – Již v úterý 14. srpna zahájili policisté z Domažlic úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT