Je nejen úspěšnou klavíristkou, ale také gymnastkou. Aby toho nebylo málo, po večerech si na přilepšenou vydělává jako krupiérka.
Na klavír hraje od šesti let.

„Maminka chtěla, aby alespoň jeden z nás měl hudební vzdělání. Klavír jsme měli doma, tak to nějak vyšlo na mě,“ říká Bára s tím, že tohoto rozhodnutí nelituje.


Dnes studuje hru na klavír již pátým rokem na plzeňské konzervatoři a stále ji baví.

„Je to poměrně náročné studium, které vyžaduje pravidelný trénink. Denně cvičím dvě až tři hodiny. Tuto dobu si ale musím rozfázovat, protože na hru se musí člověk soustředit a plně to vydrží tak dvacet minut,“ pokračuje Bára.


Tvrdý trénink a disciplína není pro Báru Veitovou nic nového, na obojí je zvyklá i ze sportovní gymnastiky, které se také od malička věnuje. Může se pochlubit jedenáctým místem na mistrovství ČR či 4. místem v dětské gymnastické olympiádě ČR, kde reprezentovala Plzeňský kraj.
„Je pravda, že co se týká gymnastiky, jsem trochu polevila, ale začala jsem s tancem ve skupině Venduly Hruškové, což je také můj velký koníček,“ prozradila.
A jak dokáže Bára úspěšně studovat a ještě se aktivně věnovat sportu?


„Když člověk chce, dokáže všechno. Sport bych nechtěla zahodit. Obětovala jsem mu mnoho času, a navíc bych bez pohybu nedokázala být.“
Výzvou je pro ni i její večerní brigáda.

„Krupiérku dělám, abych si trochu finančně přilepšila. Někdy je to boj, když dorazím v noci domů a ráno musím brzy vstávat, ale když člověk něco chce, musí tomu něco obětovat. S jistotou mohu říci, že jako krupiérka bych se jednou živit nechtěla,“ dodává Bára.


A nechtěla by se živit ani jako umělkyně. Jak sama říká, koncertní dráha není nic pro ni.
„Jednou bych chtěla učit. Buď na základní umělecké škole nebo na základce hudební výchovu,“ ukončuje Bára Veitová.