Stavba luxusního Centra vodní zábavy ve Kdyni za téměř 135 milionů korun pokračuje mílovými kroky ku předu.

Zatímco začátkem září vypadal budoucí aquapark ještě jako staveniště, dnes už dostává svoji konečnou podobu.

Objekt má hotovou venkovní fasádu šedomodré barvy a zasazeny jsou i skleněné výplně. „K dnešnímu dni je prostavěno přes sedmdesát milionů korun.

Probíhají vnitřní práce, jako například instalace technologií, vytápění vzduchotechniky a klimatizace či vnitřní obklady“ řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann.

Do objektu je již přivedena voda, elektřina a teplovod.

„Je připraven i tříkubíkový vodojem, který bude napájen vodou z našich vlastních zdrojů, což podstatně zlevní provoz centra,“ pokračuje starosta.

V hlavním bazénu pro dospělé, kde bude kromě oddělených plaveckých drah i whirpool s masážními tryskami a teplotou vody 35 stupňů Celsia, je již napevno usazen pětašedesáti metrový tobogan s vlastním dojezdem.

„Dokončen je i dětský bazén a připraven je prostor pro wellness a technické zázemí aguaparku,“ dodává Löffelmann s tím, že projekt počítal i s dvěma bary, jedním suchým a druhým mokrým.

Součástí aguaparku je i parkoviště s 30 parkovacími místy, které je už dnes připraveno, aby kvůli nestálému jarnímu počasí nebyl ohrožen termín dokončení stavby.