Místní organizace Českého rybářského svazu Kdyně pořádala v sobotu 26. dubna s pověřením Západočeského územního svazu ČRS, územní přebor mládeže v rybolovné technice – casting sportu.

Přebor se konal na fotbalovém hřišti Sokola Kdyně na Kobyle, kde v 9 hodin všechny účastníky při úvodním nástupu přivítal ředitel závodu Václav Váchal st.

Závodů se zúčastnilo celkem 36 mladých rybářů a rybářek z pěti místních organizací Západočeského územního svazu. Účastníci byli zařazeni do jednotlivých soutěžních kategorií podle věku a pohlaví (ml. žáci, ml. žákyně, st. žáci, st. žákyně, junioři a juniorky) a rozděleni do 9 družstev po čtyřech závodnících (Bělá nad Radbuzou, Kdyně A, B a C, Stříbro A, B a C, Nýrsko, Nepomuk).

Závodníci soutěžili v disciplínách muška skish, muška dálka jednoruč, arenberg, zátěž skish, zátěž dálka jednoruč. Hodnotili se jednotlivci dle jednotlivých kategorií a rovněž byl na konci závodu znám i přeborník územního svazu i v družstvech. Mimo hlavní soutěž proběhla v místě vložená soutěž rybářských znalostí, nezapočítávající se do soutěže v rybolovné technice.

Přeborníkem Západočeského územního svazu ČRS Plzeň v kategorii družstev se stalo družstvo Kdyně A ve složení Kateřina Patková, Dominik Svoboda, Jakub Mathauser a Jaroslav Iha, a to s celkovým ziskem 1134,52 bodu, na druhém místě skončilo družstvo Stříbro B a třetí místo bralo družstvo Stříbra A.
Jakub Mathauser z týmu Kdyně A vyhrál kategorii dorostu v nejlepším výkonu dne 387,51 bodu.

První místo v kategorii starší žáci získal Jaromír Kaňka ze Stříbra rovněž pěkným výkonem 385,62 bodu. V kategorii starší žákyně zvítězila Kateřina Patková z družstva Kdyně A ziskem 274,96 bodu.

Kategorii mladší žáci vyhrál Václav Pechman z družstva Stříbra B výkonem 233,54 bodu.

V kategorii mladších žákyň soutěžila jediná závodnice, a to Simona Krausová z družstva Stříbra B, která docílila zisku 207,52 bodu.

Vloženou soutěž rybářských znalostí vyhrál David Havránek z družstva Stříbro B, druhý byl Jaroslav Iha a třetí Jakub Mathauser, oba ze Kdyně A.

Všichni zúčastnění závodníci obdrželi při závěrečném vyhodnocení věcné ceny zakoupené do soutěže z prostředků Západočeského územ᠆ního svazu ČRS Plzeň a rovněž byli odměněni balíčky s rybářskou bižutérií věnovanými plzeňskou firmou Rybářské potřeby U Habakuka.

Za bezproblémovou organizaci a hladký průběh soutěží přeboru patří poděkování pořadatelům z MO Kdyně a za účast všem závodníkům, trenérům a jejich doprovodu.   JzP