Už třiadvacet let  se vždy týden před Vánocemi vydává navštívit seniory nejen ve Kdyni, ale také v Hluboké, Prapořišti, Dobříkově a Podzámčí.

„Říkám tomu svatý týden a adventní dobu si už bez těchto návštěv neumím ani představit. Naše občany, kteří se dožijí tak krásného věku, navštěvuji jen jednou do roka, a to vždy právě v této době. Jsou to krásná setkání, která mě velice nabíjejí,“  Löffelmann.

Na svou pouť se starosta vydává se seznamem návštěv a  dárkovými balíčky. Letos  během týdne navštíví šedesát seniorů. Někde se dobouchá až napotřetí.

„Pokud babička nebo dědeček špatně slyší a jsou sami doma, neslyší bouchání na dveře nebo zvonek. Nic se neděje, jedu dál a vrátím se tam až jsou mladí doma, vysvětluje Löffelmann s tím, že: „Nejstarší občankou je letos osmadevadesátiletá Anna Váchalová z Hluboké. Špatně vidí, ale poznala mě. Seděli jsme spolu na posteli a pěkně jsme si popovídali,“ pokračuje kdyňský starosta.

Bohužel s některými se už nepotká.
„Letos jsem už jeden balíček neměl komu předat, protože ten, komu byl určen bohužel zemřel. Takový je už ale život,“říká Löffelmann.

Balíček však vniveč nepřišel, dostal ho Jiří Novák, který žije v kdyňském domově seniorů. Jeho radost byla obrovská.

„Děkuji ti, Honzíku, já mám takovou radost, že si za mnou přišel, že to nemůžu ani vyslovit. Takových dobrot. Rozdělím se tady s Vláďou a společně si pochutnáme,“ spustil se slzami v očích pan Jiří a upřímně starostu objal.

Město pořizuje dárky pro seniory každoročně.
„Většinou nás to stojí kolem 28 tisíc korun. Město nezchudne a staří lidé mají radost, což je smyslem mého svatého týdne,“ dodal Löffelmann.