Tam se totiž celé představení odehrávalo. Přírodní jeviště školkové zahrady ožilo žraloky a chobotnicemi, kraby a medúzami, objevily se i mořské víly a také jedna velryba.

Během vystoupení připlavalo několik potápěčů, z nichž každý vlastnil malou žlutou ponorku. Mihl se zde také rejnok a mořský klaun Nemo. Děti měly na sobě vtipně řešené masky a nesměla samozřejmě chybět hudba. Tentokrát děti zazpívaly spolu s J. Nohavicou, F. R. Čechem nebo Majdou z Kouzelné školky.

Představení trvalo asi dvacet minut a v závěru se budoucí školáci všem přítomným představili, každý dostal malý dárek a na všechny čekal nádherný dort. To však nebyl konec, neboť paní učitelky připravily herní odpoledne za pomoci dětí a děvčat z SOŠ a SOU Horšovský Týn, která zde byla na praxi. Toho už ze zúčastnily všechny děti, které toho dne na zahradu dorazily. Kdo chtěl, mohl si ulovit rybu nebo najít perlu v písku, proskákat kruhy jako delfín nebo si vyzkoušet želví chůzi s krunýřem na zádech.

Mořský bar nabízel osvěžení, které všichni uvítali, a nakonec si každý pochutnal na ohni opečeném buřtu. Bylo to příjemné odpoledne díky velké snaze dětí, paní učitelky Pavly Petrů a jejích kolegyň. Rozloučení se vydařilo a doufáme, že stejně se bude dařit i budoucím prvňáčkům ve školních lavicích.

Autor: Roman Knopp