Druhá etapa rekonstrukce sokolovny ve Kdyni bude zahájena letos na jaře.


Zahrnuje úpravy sportoviště uvnitř areálu, které bylo poškozeno při opravě kuželny a hlavní budovy.
„Musíme upravit dva kurty na odbíjenou. A to včetně ochranného oplocení, nových drenáží, antuky, komunikace a zelených ploch,“ řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann.


Úpravy, které budou konečnou tečkou, jež si celková rekonstrukce kdyňské sokolovny vyžádala, přijdou na zhruba 400 tisíc korun.

„Přesnou částku budeme vědět až podle toho, jak dopadnou výběrová řízení. Už máme některé dodavatele předjednané, to znamená, že už nám předložili své nabídky. Máme hotové projekty a nyní se pomalu vše rozběhne. Peníze, které si tyto opravy vyžádají, budou hrazeny z městského rozpočtu a pro letošní rok s nimi město počítá,“ vysvětluje kdyňský starosta.


Kurty na odbíjenou zůstanou ve stejných rozměrech jako byly ty původní.
„Antuky a drenáže na hřištích na odbíjenou už braly za své a stejně by se musely opravit. Chceme udělat pořádné podkladové vrstvy, aby to mělo nějakou úroveň, stejně jako u tenisových kurtů, které jsme opravovali nedávno,“ dodal Löffelmann.

Nové zázemí, dvoje šatny, sprchy, WC, technické sklady na antuku a sítě, větší klubovnu a tribunu získali uvnitř venkovního areálu tenisté a odbíjenkáři už při první etapě prací.

Konečnou fázi úprav chtějí Kdyňští dokončit letos koncem května. „Musíme počkat, až se oteplí. Protože netušíme, jak bude vypadat počasí v březnu, nechali jsme si raději nějakého fóra, aby bylo vše uděláno pořádně,“ dodal Löffelmann.