Mistrovství se zúčastnilo tradičně i družstvo juniorů a žáků reprezentující Západočeský rybářský svaz Plzeň.

Závod probíhal ve sportovním areálu Pionýrská louka za velmi teplého letního počasí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu večer v hlavním sále areálu hotelové školy Kroměříž. Po něm následoval banket.

Územní svaz Plzeň reprezentovalo celkem sedm závodníků pod vedením trenérů Václava Váchala a Lucie Stieberové. Čtyři reprezentanti Územního svazu Plzeň byli členové Místní organizace Českého rybářského svazu Kdyně, dva reprezentanti byli z MO Stříbro a jeden z MO Bělá nad Radbuzou.

Zastoupení v jednotlivých kategoriích jsme měli: jeden žák, dvě žákyně, jedna dorostenka a tři dorostenci. V soutěži družstev měl Západočeský územní svaz Plzeň kompletní jak dvoučlenné družstvo juniorek, tak čtyřčlenné družstvo juniorů. Mezi reprezentanty Západočeského územního svazu byli tři nováčci, kteří teprve začínají sbírat zkušenosti ze závodů na republikové úrovni.

Nejúspěšnější reprezentantka územního svazu Plzeň byla Kateřina Patková ze Kdyně, která získala celkem čtyři medaile z disciplín: arenberg stříbro, muška dálka bronz, zátěž dálka stříbro a bronz v pětiboji juniorek.

Družstvo dívek (K. Patková a D. Píšková) v celkovém hodnocení soutěže „pětiboj juniorek družstva" obhájilo třetí místo z loňského roku, a získalo tím pro sebe a pro trenéra další pódiové umístnění.

Chlapcům se letos nezadařilo tak jako v loňském roce a několik finálových účastí v rozhozech o medaile nedokázali proměnit. Celkově v jednotlivcích ani v družstvech na medaili nedosáhli. Je rovněž ale nutné dodat, že v chlapeckých kategoriích je konkurence o poznání větší nežli v kategoriích děvčat.