Na potemnělém náměstí se sešlo více než 200 dětí převlečených za upíry, kostlivce a jiná strašidelná stvoření. Kostýmy měli dokonce i někteří rodiče a domácí mazlíčci, takže celý průvod působil opravdu hrůzostrašně. Před začátkem samotného průvodu obdržel každý z účastníků svítící náramek aby se při průchodu spletitými uličkami neztratil.

Po návratu na náměstí dostaly děti barevné kartičky a jejich úkolem bylo vyhledat celkem 8 stanovišť a získat od místních strašidel podpis. A nebyla to strašidla jen tak ledajaká – v tmavých koutech se schovávali upíři, smrtky, kostlivci, postavy z různých hororů, kompletní Addamsova rodina a dokonce i strašidelní klauni. Děti ale brzy poznaly že obludy nejsou opravdové a skoro vůbec se jich nebály.

Halloweenský průvod ve Kdyni.Zdroj: PS Safír

Ti nejodvážnější si dokonce sáhli na oběšence, pohladili si pleš strýčka Festera a s některými strašidly se i vyfotili. Všichni malí nebojsové si pak vyplněné kartičky vyměnili za lízátko a svíticí hopík s obrázkem oka. Akce se uskutečnila za finanční podpory Plzeňského kraje. (pss)