Čekárna na autobusovém nádraží ve Kdyni se brzy dočká opravy. Město čekárnu v poslední době neopravovalo z důvodu změny územního plánu, která se týká výstavby Tesca, jež bude zahájena už letos na podzim.

„Původně jsme počítali s tím, že se při napojování komunikace do Nádražní ulice čekárna zruší a bude nahrazena novou skleněnou čekárnou tramvajového typu. K tomu však nedojde. Stávající čekárna je v celkem slušném stavu, ale bohužel poničená vandaly,“ řekl Jan Löffelmann, starosta města Kdyně, s tím, že vandalové v čekárně poničili strop a výplně otvorů.

S opravou chtějí Kdyňští začít už letos v jarních měsících. Aby nedošlo k jejímu opětovnému poničení, bude prostor nepřetržitě monitorován kamerami.

„Až bude celý prostor zrenovován, umístíme v těchto místech kamery a věříme, že ty nám pomohou vandalismus potlačit, jako se nám to podařilo i na hřišti. V tomto směru chybí ve Kdyni městská policie, která by tyto lokality mohla pravidelně sledovat,“ dodal Löffelmann.

Kolik město za opravu autobusové čekárny zaplatí, ještě není vyčísleno.

Úmysl města opravit čekárnu vítají jak místní, tak i občané z okolních obcí.

„Je to stará, ale bytelná stavba, myslím, že by ji byla škoda zbourat. Kvůli nenechavcům teď dělá městu celkem ostudu, proto je dobře, že se opraví. Měla by se ale hlídat, aby za chvilku nevypadala stejně jako teď,“ myslí si Roman Bárek ze Kdyně.

„Jsem ráda, že se s tím něco začne dělat. Moc často čekárnu sice nevyužívám, protože chodím pěšky nebo jezdím autem. Možná by bylo i lepší ji zbourat a postavit jen takový přístřešek. Slyšela jsem, že tam stahují různé partičky anebo tam přespávají bezdomovci. Ať už se to vyřeší jakkoliv, jen když to přestane dělat ostudu,“ řekla Jitka Fránová z Prapořišť.