Pak je zde ale i spousta dalších projektů a investičních záměrů, které nejsou již tolik na očích. Například že město v průběhu jara letošního roku 2018 odkoupilo budovu restaurace U Votrubů s přilehlou stavební parcelou za 7 420 000 korun, aniž by si muselo brát úvěr. „Chceme v centru zachovat stravovací zařízení. Budovu jsme odkoupili ve stávajícím stavu, v prvním patře jsou ještě dva byty,“ řekl místostarosta Vladislav Vilímec. významný byl i projekt jedenácti nových bytů s pečovatelskou službou, jejichž projektování začalo v lednu 2015. Byty se nachází v budově bývalé pekárny na náměstí a jejich stavba stála téměř 13 milionů korun.

„Bylo to sice dražší, ale děláme to tak schválně. Musíme počítat i s tím, že se zdravotní stav těch, kteří zde bydlí a zatím jsou soběstační, může zhoršit a pak bychom byty museli znova přizpůsobovat jejich potřebám a to je zbytečné,“ řekl starosta Löffelmann. První nájemník se do nových bytů nastěhoval po necelých dvou letech od zahájení projektu, tedy v prosinci 2016.

Do finále volebního období vstupovalo město i se záměrem pustit se do modernizace hasičárny. „Kdyňská hasičská jednotka je výjezdová a častokrát zasahuje u různých událostí, dokonce i v Německu,“ uvedl kdyňský starosta. I to byl jeden z důvodů oprav.

Vedení města zůstává dlouhá léta v nezměněné podobě. Změny se však dočkalo vedení kultury. Na post nové ředitelky město zvolilo od 1. ledna roku 2018 Janu Podskalskou, která se do oživení kulturně-společenského dění pustila s velkou vervou, na což nebyli místní dosud příliš zvyklí.