Aktuální počet členů je 145, z toho 31 dětí, 22 žen a 92 mužů.

Starostou sboru je Václav Sladký. „Máme družstvo žen, dvě družstva mužů a mužstvo veteránů. Můžeme se pochlubit vlastní hasičskou hymnou, kterou klukům složila kapela Zastodeset. Mezi naše hlavní aktivity patří hlavně požární sport a pořádání kulturních a společenských akcí. Jednou z nich je Dechovkový festival, který letos pořádáme už po deváté," řekl Sladký.

Tlumačovští dobráci výborně spolupracují s obcí, v roce 2000 si sbor vybudoval přírodní amfiteátr, kde většina akcí probíhá. Budoucností sboru jsou mladí, a těch má sbor dost. Tlumačovskou hasičskou drobotinu vedou Anna Hrušková a Marie Homolková. „Scházíme se každou sobotu a během roku soutěžíme, kde se dá, včetně celoroční hry Plamen. Děti to moc baví," shodly se obě vedoucí.

Jejich slova potvrdily i malé hasičky Julie a Nela Ticháčkovi. „Na soutěže jezdíme všichni moc rádi. Nejvíc nás baví útoky a štafety CTIF. Kluci zase jezdí nejraději střílet."

Tlumačovští hasiči spolupracují se spřátelenou obcí Tlumačov u Zlína, s obcí Chammerau v SRN a samozřejmě i se spolky v obci.

Reprízu reportáže o hasičích z Tlumačova u Domažlic si můžete poslechnout na vlnách Českého rozhlasu Plzeň v neděli 5. června v 15 hodin.