O kostelík se již několik let stará a mši zde o svátku Václava pravidelně pořádá Občanské sdružení Brůdek.

„Jsme moc rádi, že nám vyšel vstříc a Svatováclavskou mši odsloužil mrákovský farář Jindřich Suchánek. Obdivujeme ho, vždyť mu za tři měsíce bude už šestaosmdesát,“ řekl Deníku člen sdružení Martin Synek. „Děkujeme rodině Císlerových, která pana faráře přivezla,“ dodala Romana Schreiberová.

Letos na mši, která nebyla nijak prezentována, přišli místní a „skalní“, necelá stovka lidí. Mezi nimi nechyběla ani obyvatelka Kouta na Šumavě, která jako každoročně přispěla finanční částkou na záchranu kostelíku, která probíhá už několik let.

„Letos se podařilo získat od Plzeňské diecéze 55 tisíc korun, které budou použity na novou omítku,“ uvedla Schreiberová s tím, že řada záchranných prací už byla provedena díky Česko – německému fondu budoucnosti a řadě ochotných dárců. Motto na Brůdku zní: „Soužití obou národů netrvá jen posledních 70 let, ale více než 1000.“

„Je vidět, že se starají. Už je znát, že vlhkost pomalu ustupuje dolů,“ chválila jedna z návštěvnic. Brůdecké sdružení by chtělo ještě letos požádat všerubské zastupitele o příspěvek, z nějž by uhradilo nátěr nové venkovní omítky.