„Na sobotní ochutnávku vín přislíbil účast Viktor Kanický, potomek rodu Kanických z Čachrova, kteří tvrz a zámek vlastnili ve 14.-17. století,“ uvedl kastelán Petr Frolík.

„Cílem ochutnávky je společně vybrat víno, které bude vinař dodávat jako zámecké víno Ch. Depold 2017. Vybírat se bude z červených vín z Francie, Bulharska a Rumunska. Bude podáváno občerstvení, např. paštika vyrobená podle původního receptu z kuchyně von Pergerů. Ochutnávka je zařazena do vzdělávacího cyklu jedenácti ročních ochutnávek Enologické společnosti. Vložné ve výši 500 Kč zahrnuje i večeři, která ochutnávce předchází,“ vysvětlil kastelán.

„Abychom připravili budoucí enology, kteří nám v budoucnu pomohou vybrat nejlepší víno, bude organizace dětské ochutnávky podobná té dospělé. Děti a mládež do 18 let budou ochutnávat a známkovat marmelády na vaflích. Příspěvek na náklady je 200 korun, v ceně je večeře,“ sdělil Frolík. Zájemci musí svoji účast potvrdit na CD2017.webnode.cz nebo formou SMS na telefonu777 077 753 se jménem a počtem osob na ochutnávku vín a marmelád. V neděli se od 10 hodin na zámku uskuteční bohoslužby a od 11.30 proběhne prohlídka zámku s promítáním historických fotografií.