„Přesný termín, do kdy budou přijímány kandidátní listiny určí harmonogram ministerstva vnitra. Prozatím ještě nevyšel ve Sbírce zákonů," popsala aktuální stav Marie Buršíková, vedoucí správního odboru domažlické radnice.

Strany však na zveřejnění termínu nečekají a kandidátky už mají téměř hotovy.

V Domažlicích by měli o voliče bojovat v čele kandidátek svých stran i dva poslední starostové. Zatímco Sdružení pro město Domažlice (SPMD) jméno lídra už potvrdilo, sociální demokraté by měli definitivní verzi své kandidátky potvrdit v příštím týdnu.

„Kandidátku máme sestavenou, lídrem budu já," potvrdil stávající starosta za SPMD  Miroslav Mach.

I když několik zdrojů Deníku uvedlo, že by ČSSD měl do podzimních komunálních voleb vést Jan Látka, který byl domažlickým starostou v letech 1998 – 2006, oficiálně to potvrzeno není.

Vůbec jako první oznámili sestavení kandidátky lidovci. „Kandidáti za domažlickou KDU-ČSL uzavřeli kandidátní listinu, na které je 21 mužů a žen. Průměrný věk je 47 let," uvedl lídr Stanislav Antoš.

Jasno o kandidátech mají i komunisté. „Kandidátku do komunálních voleb v Domažlicích máme sestavenu a jméno lídra budeme mít po 10. červenci. Bude určeno na schůzce všech kandidátů," informoval Ladislav Urban.

Do voleb se chystá i ODS. „Na sestavení kandidátky máme podle vnitřních pravidel ODS čas do konce července. Kandidátní listinu máme prakticky sestavenou, jde již pouze o doladění podrobností. Ve chvíli, kdy budeme mít vše hotové a doladěné, budeme veřejnost rádi informovat," konstatoval předseda místního sdružení Jan Petráček.

Podobně jako ve zhruba dalších dvaceti obcích regionu bude ve volbách do zastupitelstva kandidovat v Domažlicích i Demokratická strana zelených.
„Kandidátku zatím ukončenou nemáme. Vybíráme ze zhruba třiceti jmen. Zatím není jisté, ani kdo bude lídrem. Toho vybíráme ze čtyř kandidátů. Kompletní kandidátku plánujeme mít sestavenou do 30. července," shrnul předseda strany Jiří Anderle.

DSZ bude v Domažlicích kandidovat společně s nezávislými kandidáty a občanským sdružením Domažlice a okolí.