Kamiony, které léta vjížděly nelegálně do Kouta na Šumavě, aby se vyhnuly objížďkám, budou mít volnou cestu pod jedním z mostů.
SÚS Plzeňského kraje pod ním začala s dlouho plánovanou úpravou vozovky.

„Vozovku snížíme tak, aby kamiony pod mostem bez problému projely," vysvětlil před časem technický náměstek SÚS Plzeňského kraje Josef Felber.

Prohloubení železniční hopodjezdu v Koutě realizuje SÚS Plzeňského kraje na základě iniciativy Obecního úřadu v Koutě a také Správy dopravních železničních cest.

„Byli jsme upozorňováni na to, že most je zespodu narušován nákladními auty, která se pod něj snažila vecpat, než zjistila, že neprojedou. Proto jsme přistoupili na to, že vozovka pod podjezdem bude prohloubena, aby velká vozidla a autobusy nemusely obec složitě objíždět," dodal Felber.

Koutští se podle starosty nemusí obávat zvýšené dopravy těžkých aut.
„Devadesát procent nákladních aut do Kouta dokázalo vjet i předtím. Doprava se podle mne nijak nezvýší. Dosud jezdila těžká auta přes obecní cesty a zničila propustek, chodníky a silnice, protože se přes obec různě vytáčela. Jiní řidiči přišli na fígl, jak projet pod mostem, kde se silnice právě nyní upravuje. Kamion snížili na minimum, vjeli do protisměru, kde bylo vyježděné místo," vysvětlil Duffek.

Oprava propustku pod čistírnou odpadních vod, který kamiony zničily, neboť si do Kouta našly cestičku od Starého Dvora, přijde Koutské na půl milionu korun.

Úprava vozovky pod železničním mostem, která si vyžádala i dopravní omezení, začala minulý týden v pondělí. Dokončena by měla být nejdéle do 11. listopadu.