„V tomhle zastupitelstvu pracovat nechci,“ pronesl do napjaté atmosféry ustavující schůze nového zastupitelstva v Horní Kamenici jeden ze dvou členů opozice Jan Kreysa krátce předtím, než se vzdal svého mandátu. „Neovlivním to, co se tady děje a nechci zvedat ruku pro něco, co se bude dohadovat za mými zády,“ dodal nejstarší člen.

V Horní Kamenici se původní zastupitelstvo, zvolené ve volbách na podzim minulého roku, rozpadlo po vzájemných neshodách, kdy tři členové nepodepsali slib a demisi podal i náhradník.

V nových volbách před necelým měsícem zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů Horní Kamenice, které získalo pět mandátů a do křesel v novém zastupitelstvu usedli Jiří Herian, Tomáš Říha, Jan Hůla, Luboš Raška a Hana Vorlová.

Zbylá dvě místa obsadil Jan Mařík mladší ze Sdružení pro Horní Kamenici a za odstupujícího Jan Kreysu ze sdružení Matrinská alternativa nastoupil náhradník Jiří Petráš ze stejného sdružení.

Nové zastupitelstvo si za starostu obce podle očekávání zvolilo Jiřího Heriana, místostarosty se stali Hana Vorlová a Jan Hůla.

Kontrolní výbor povede Luboš Raška, finanční výbor pak Tomáš Říha. Členové výborů budou zvoleni na příštím zasedání.

Na ustavující schůzi zastupitelstva tento týden zavítalo i nemálo občanů Horní Kamenice, kteří se do zasedací místnosti téměř nevešli a měli pro novopečené zastupitele řadu otázek – projevili starost o budoucnost obecní kanalizace, o informování občanů o jednání a hlasování zastupitelstva, o obecní hřiště, noční krádeže v obci či nedostatek vyžití pro děti.