O uplynulém víkendu vyjeli do Českého Krumlova, kde se utkali v silné konkurenci 119 týmů z Čech a Moravy. „Požární sport je náročný. Za jednu sezonu absolvujeme kolem pětatřiceti závodů, mnohdy jde o celovíkendové akce,“ říká Josef Škarda.

K dobrým výkonům potřebují hasiči odpovídající vybavení, nákladná je i doprava na soutěže. „Odhaduji, že závodění vyjde ročně asi na 30 až 40 tisíc,“ vypočítává Miroslav Hůla. Protože ani vítězství v okresní a třetí místo v krajské soutěži, ani páté místo v silné ligové konkurenci a ani police v hospůdce plná pohárů z regionálních soutěží nejsou zárukou zájmu sponzorů, hlavními garanty týmu jsou sbor a obecní úřad.

„Bez jejich podpory bychom závodit nemohli. Fandí nám i lidé, kteří nejsou ve sboru. Kromě reprezentace obce a sboru to oplácíme brigádami, čistili jsme kanalizaci, zajištovali sběr a podobně,“ říká Hůla. Protože má sbor jen kolem 45 členů, museli se při skládání družstva poohlédnout po okolí. „Trénujeme pravidelně jednou týdně. Chodí se na nás dívat mladší kluci, takže doufáme, že se alespoň někteří z nich chytí a časem se do týmu začlení,“ dodává Hůla.