„Letos jsem kachnu nechytil, zatím mám dva ´padesátníky´ a pár menších kaprů. Chytám na rohlík a na klasiku – na červa,“ řekl Deníku Václav Škarda z Blížejova, který se ´proslavil´ o lońských závodech úlovkem kachny, jíž se při nahazování zamotal vlasec kolem krku.

Na závody přijely z širokého okolí desítky rybářů. „Malých rybek mám dost, když to tak počítám, třetí nebo čtvrtý ´flek´ by to mohl být,“ odhadoval umístění v závodu domácí Stanislav Pek.

Zajímavostí je, že v Blížejově není samostatná rybářská organizace, závody pořádají místní nadšenci. „Rybník jsme si pronajali od obce, spravujeme šest vodních ploch. Příští neděli, na Václava, u nás budou další závody, tentokrát na koupališti,“ řekl nám hospodář spolku Michal Hájek.

Dolní rybník v sousedství obecního úřadu byl v sobotu doslova obležen, podívat se přišel i starosta Jiří Červenka. „Jsem tu každé závody, ale jen tak na koukání, ryby nechytám, jen fandím rybářům,“ podotkl starosta.

A jak závody dopadly? „Vyhrál Laitl, který nachytal 803 centimetrů, za ním na druhém místě skončil Bozděch se 486 centimetry,“ informoval nás po skončení závodu hlavní rozhodčí Jaroslav Sekereš s tím, že jako třetí se umístil nejmladší účastník, Filip Kaplan s 373 cm.
Své šance poměrně dobře odhadl i blížejovský rybář Pek, který – jak předem Deníku avizoval – skončil čtvrtý.