Prázdná plocha, která zůstala po pokácených stromech v sousedství silnice I/26 v Babylonu naproti prodejně a hotelu Bohmann, se nelíbí některým obyvatelům.

„Rostly tam krásné stromy, vůbec nevím, proč to tam takhle zplanýrovali a co tam chtějí udělat," tak a podobně zní výtky těch, kteří mají rádi kolem sebe zelenou přírodu a vadí jim každý zbytečně pokácený strom.

Námitky obyvatel už zaznamenali i na Obecním úřadě Babylon.

„Lidé, jimž se to nelíbí, přišli k nám na úřad. Chodili se ptát, z jakých důvodů se tam stromy kácely. My jsme je odkázali na Domažlické městské lesy, protože obec s tím nemá nic společného," potvrdila Deníku pracovnice úřadu Kateřina Švehlová.

Proč se v Babylonu kácelo, nám vysvětlil ekonom DML.

„Jedná se o běžnou těžbu, to jsou úkoly, které pro nás vyplývají ze schváleného hospodářského plánu. Les, na který se ptáte, je starý, je mu přes sto let. Naším úkolem je takové plochy obnovovat. Jsou to mýtní těžby, které se běžně dělají, jednalo se o plochu necelého hektaru," vysvětluje Josef Krutina.

Podle jeho slov není na místě zamýšleno jiné využití plochy, než bylo doposud.

„Podle hospodářského plánu musí být vymýcená plocha do dvou let zalesněná, do pěti let pak samostatný les, což znamená, že stromy rostu samy bez ošetřování. Této fázi předchází samozřejmě výsadba. Čtyři pět let se tam budou stromky ožinovat a ošetřovat, aby z nich zase vyrostl pěkný les," podotkl Krutina.

Vykácení stromů nepřineslo jen negativní názory.

„Na první pohled se místo prosvětlilo, což – myslím si – přispěje k větší bezpečnosti chodců i cyklistů, kteří musejí přecházet přes silnici bez vyznačeného přechodu od autobusu či ze stezky k domkům. Projíždějící auta je budou alespoň do doby, než les opět vyroste, lépe vidět," konstatoval jeden z občanů.