Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Rampa vznikne v zadní části objektu, kde bude i parkovací místo pro sanitku. Projekt, jehož součástí je také oprava sociálního zařízení, vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.

Podle tamějšího starosty Jana Bozděcha už byla změna nutná. „Občas se stávalo, že pacienti zkolabovali v ordinaci. Pak bylo velice těžké je dostat ven, protože u vstupu jsou schody. Bezbariérová rampa tento problém vyřeší,“ řekl starosta. Sanitka zaveze nemocného až přímo k budově, konkrétně k její zadní části. „Nechtěli jsme, aby se děti ze školy, která je naproti zdravotnickému středisku, na zásah nebo transport pacienta dívaly,“ doplnil Bozděch.

Součástí projektu jsou také stavební úpravy přímo v objektu. Řemeslníci jednak rozšíří stávající chodbu, aby tudy projel invalidní vozík či se dostalo lůžko s nemocným, jednak opraví sociální zařízení. „Toalety už jsou opravdu ve špatném stavu. Prosakuje voda i odpady,“ uvedl Bozděch. Podle něj začnou dělníci s rekonstrukcí v letních měsících, kdy mají tamější doktoři dovolenou. Projekt vyjde na zhruba 1,5 milionu Kč.

Dva smrky u domažlické školy v Komenského ulici šly k zemi. Nahradí je nová zeleň.
Dva smrky u domažlické školy šly k zemi, nahradí je nové stromy