Přišla na svět jako druhé vytoužené dítě. Od narození se však potýká s vážnými zdravotními problémy. Má stanovených osm diagnóz, stále se však neví, která je tou hlavní, jež způsobuje nejvíce zdravotních obtíží. „Julinka se narodila s vrozenou oboustrannou luxací kyčlí, tedy vývojovou poruchou, při které dochází k vychýlení kyčelního kloubu. Nemůže dát nožičky k sobě, ani je natáhnout,“ uvádí Julinčina maminka Věra. Velkými komplikacemi jsou také nadměrná křehkost kostí a problémy s příjmem potravy. Absolvovala proto už řadu operací. „Ve dvou a půl letech vážila 7,5 kg, což je zhruba o polovinu méně než její vrstevníci. Lékaři se proto rozhodli voperovat jí sondu PEG, pomocí které jí podáváme výživu přímo do žaludku. Díky tomu už přibrala na krásných 11 kg,“ pochvaluje si paní Věra.

Rodiče se snaží dívce zajistit maximální péči, je to však psychicky i finančně náročné. „Pro Julinku bychom potřebovali spoustu různých kompenzačních pomůcek. V současné době šetříme na speciální invalidní vozík, který stojí 65 tisíc korun, což je hodně peněz. Když jej ale Julinka zkoušela a najednou se mohla sama pohybovat, například přijet za svým bráškou Oliverem, úplně ožila. Proto se na něj těšíme a snažíme se s pomocí našich známých i pravidelných příspěvků od dárců nadace Dobrý anděl, na vozík co nejdříve našetřit,“ dodává maminka a zároveň připojuje poděkování: „Skláníme se před všemi, kteří se rozhodnou pomáhat. Opravdu mockrát děkujeme!“ Příspěvky od dárců, Dobrých andělů, rodina používá také k úhradě pravidelných výdajů na zdravotnický materiál, doplatky léků, či potřebné rehabilitace a terapie.

Julinčina rodina není jediná, která v kraji potřebuje pomoc. „Zapojit se můžete i vy. Stát se Dobrým andělem je velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a zvolit libovolnou výši příspěvku. Nadace Dobrý anděl odevzdá rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc, váš dar do posledního haléře,“ dodává Zuzana Hanušová z nadace.