Velký ruch přirovnatelný tomu v mraveništi byl v sobotu odpoledne nejen na sídlišti Na Koželužně, ale také v areálu nedaleké klubovny U Čápa patřící PS Safír. Konal se totiž jubilejní desátý ročník akce Odpoledne plné her.

V sídlišti Na Koželužně

„Četla jsem to ve vašich novinách, proto jsem upozornila dceru a přijeli jsme s vnučkou, aby si zasoutěžila a setkala se s dětmi," prozradila babička z Domažlic, ale nepřála si zveřejnit jméno. 

Patřila ke spoustě dalších rodičů a prarodičů, kteří po dobrých zkušenostech s akcemi Safíru vyhradili víkendové odpoledne pro hry svých dětí a vnoučat. A přijeli nejen z blízkého okolí, ale někteří i z poněkud vzdálenějších míst

„Tady Na Koželužně si mohou děti zahrát různé hry, na startovní lístek jsou jim zapisovány body, které pak vymění za různé ceny. Letos jsme mezi odměny zařadili i skákání na trampolíně, která je postavena u klubovny U Čápa. Máme novou a dnes má premiéru," uvedla Deníku Pavla Tochorová, která má na starosti akce pořádané PS Safír pro veřejnost.

Děti si mohly vyzkoušet mezi domy Na Koželužně například slalom na koloběžce, chůzi na speciálních chůdách, hod míčem na koš, přenášení obrovského balonu a mnohé další. Za nasbírané body si vyzvedly ceny a přesunuly se ke klubovně.

Co se dělo u klubovny U Čápa

Na děti čekala nejen již zmíněná trampolína, jízda v závěsu po laně, ale hlavně úplně nová hra Mölkky. Ta vyžaduje přesnost v hodu na kuželky a lze ji přirovnat ke hře petanque.

Živo bylo i v klubovně U Čápa, kde Blanka Praisová a její kolegové pomáhali dětem s výrobou roztomilých oveček.

Další akcí PS Safír Kdyně pro veřejnost bude 3. října od 14 hodin Malování na asfalt, které se uskuteční tradičně také na sídlišti Na Koželužně.