Byl jubilejní 20. a nespí se v něm ve stanech. Koná se v objektu horšovskotýnské speciální a praktické školy.

„Mám zde děvčata nejen z našeho okresu. V rámci úspor jsme si samy vařily a namísto zamýšlené dvacítky výrobků si děvčata vyrobila 30 různých věcí,“ říká ředitelka Domina Ivana Kubová. Dodává, že tento tábor je její poslední, neboť už měla být dávno v důchodu a plánuje do něj jít koncem roku.

Děvčata na táboře batikovala, vyráběla různé dárkové předměty, šila si šátek přes plavky zvaný pareo. Závěrečný večer byl slavnostní. Však také děvčata vykouzlila na svých hlavách náramné účesy a oblékla si batikovaná trička vlastnoruční výroby.

„S děvčaty jsme tu mohly být díky vstřícnosti paní ředitelky Paterové. Dobře se známe a ví, že zde nezpůsobíme žádnou škodu,“ vysvětluje.

„Jsem tady už počtvrté, je to tu moc hezké. Ráda bych sem jezdila další roky, ale nevím, jak to bude,“ uvedla Deníku 13letá Adéla Kozová z Bučí u Plzně.

„Ségra sem jezdila, tak sem jezdím taky. Moc se mi tu líbí,“ připojila se 11letá Nicol Ziglerová z Plzně.

Na tomto táboře je počtvrté i 14letá Tereza Bozděchová z Domažlic.

Ivana Kubová měla k ruce dvě instruktorky – děvčata, která se tohoto tábora účastnila v minulosti. „Děvčata byla hodná, někdy zlobila, ale dalo se to vydržet. V pohodě,“ prohlásila na adresu pátého pobytu v H. Týně instruktorka Kristýna Kozová z Bučí.

´Rekordmankou´ co do počtu účastí na táboře je druhá instruktorka Markéta Pospíchalová z Domažlic s osmi pobyty.

A jak berou děvčata fakt, že příští rok tento dívčí tábor plný ručních prací asi nebude?

„Tady to bylo nejlepší, znaly jsme to tu. Bude se nám stýskat,“ tvrdila svorně děvčata.

Z dívčího tábora v Horšovském Týně. Děvčata nám zapózovala společně s ředitelkou DDM Domino Ivanou Kubovou a některými výrobky, které si na táboře udělala.