Bělá nad Radbuzou je jediným místem našeho regionu, které se prozatím z našeho okresu přihlásilo do letošního ročníku soutěže krajského klání Zlatý erb.

„Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Smysl soutěže spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS," připomíná mluvčí krajského úřadu Alena Marešová.

Bělá nad Radbuzou je tradičním a úspěšným účastníkem soutěže. V roce 2005 Bělá zvítězila v rámci Plzeňského kraje a postoupila do celostátního kola soutěže. Od té doby má na svém kontě hned několik předních umístění.

„Přesto tak trochu doplácíme na to, že jsme zařazeni v kategorii mezi města. Ta jsou v řadě případů o hodně větší, než je Bělá. Jsem ale moc rád, že městský web funguje a stránky jsou navštěvované, že se o nás ví," uvedl Deníku po posledním přebírání cen starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka.

Přesto se Bělá do soutěže opět přihlásila a může se ucházet o hlavní ceny v krajském, případně celostátním kole. Soutěž Zlatý erb je členěna na kategorie nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba.

„Plzeňský kraj od roku 2015 uděluje Cenu hejtmana za nejlepší webové stránky příspěvkové organizace. Soutěžit mohou příspěvkové organizace kraje, měst i obcí," připomíná mluvčí Marešová.

Soutěž Zlatý erb dává příležitost i mladým, a to těm ve věku do 18 let.

„Pro ty je určena soutěž Junior erb. Do ní se mohou přihlásit ti, kteří se aktivně zajímají o internet a tvorbu webových stránek spojených s určitou obcí, městem, městskou částí, například tvoří webové stránky obce, města, školy či sportovního oddílu, či webové stránky týkající se určitého regionu či místní pamětihodnosti. Do soutěže se mohou zapojit jak jednotlivci, tak i týmy, například školní třídy, které vytvářejí podobné projekty v rámci výuky," upřesňuje mluvčí KÚ Pk s tím, že uzávěrka přihlášek do krajského kola je 28. ledna 2016, tedy již tento čtvrtek.

Úspěšné soutěžící čeká také v letošním roce zajímavé finanční ohodnocení. Bližší informace k termínům, podmínkám soutěže i způsobu přihlášení do jednotlivých soutěží jsou k dispozici na stránkách Plzeňského kraje: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/

kategorie/souteze-it.

Více informací podá za Plzeňský kraj Petra Nováková na tel. čísle 377 195 282, případně prostřednictvím e-mailu petra.novakova@plzensky-kraj.cz.

Informace o soutěži a také formulář přihlášky je k dispozici na webové stránce soutěže http://zlatyerb.obce.cz.