Veselé zablácené obličeje, mrskající se kapři prchající z kádí, pokřikující, nadávající i vtipkující rybáři mokří až za ušima a nedočkaví zákazníci s kbelíky a igelitkami. To vše bylo k vidění při čtvrtečním výlovu rybníku v Jivjanech.

„Máme tu třináct zaměstnanců a stejný počet brigádníků. S výlovem jsme začali hned po rozednění a vypadá to na práci až do večera," odhadl Jiří Lipka, vedoucí chocomyšlského střediska Klatovské rybářství, kterému 25 hektarový rybník patří.

„Čekám, že vylovíme tak 250 metráků ryb. Je tu candát, amur, lín, štika, sumec, ale především samozřejmě kapr," řekl Lipka s tím, že výběroví kapři o váze 1 1,60 kg poputují do Německa, dvou až tříkilové kousky jsou určeny pro české rodiny na štědrovečerní tabuli.

Ostatně milovníci jemného rybího masa již brzy ráno pozorovali výlov z hráze rybníka a vyčkávali, až konečně začne prodej čerstvě odchycených šupináčů. Kilový kapr I. třídy vyšel na 65 korun, sumec na 150, candát na 250 korun.

„Kdepak kapr na Vánoce, tohohle macíka mi manželka udělá ještě dneska s bramborama," smál se Jindřich Zavadil, když si domů odnášel v igelitovém pytli dva dvoukilové kapříky.