Ta má za sebou dvě konference a v čele novou správní radu vedenou Karlem Henclem.
Malá ´revoluce´ začala únorovou mimořádnou konferencí.

„Důvodem jejího svolání byla v podstatě nefunkčnost staré správní rady. Ta byla jedenáctičlenná – každý oddíl měl svého zástupce. Na konferenci jsme se ale domluvili, že bude jen sedmičlenná, aby byla pružnější,“ říká Hencl, kterého basketbalový oddíl navrhl na předsedu. A tím byl na první schůzi rady také zvolen, když místopředsedou se stal Tomáš Budka.

Nový výbor měl ale mandát pouze na šest týdnů, do dubnové řádné konference. A na té byla zvolena nová správní rada, na jejíž první schůzi došlo k novému hlasování. Z něj opět vyšel jako předseda Karel Hencl, místopředsedou se ale stal Hynek Šindelář z tenisového oddílu, když kandidátem byl také karatista Zdeněk Kubalík.

Nová správní rada TJ Jiskra:Tomáš Budka (baskebal)
Karel Hencl (florbal)
Václav Jung (plavání)
Zdeněk Kubalík (karate)
Ivan Rybár (fotbal)
Stanislav Svoboda (volejbal)
Hynek Šindelář (tenis)

 

Jeden z cílů už nový předseda TJ Jiskra Karel Hencl splnil. Teď chce získat finance na provoz a zabezpečit mládež

Přestože žije v Horšovském Týně a je i členem tamního florbalového klubu, jako rodilý Domažličan přijal nabídku domažlických florbalistů a stal se jejich zástupcem v nové správní radě. A v té se posléze stal novým předsedou.
33letý Karel Hencl přijal tuto funkci s jasnou vizí. Změnit ´zkostnatělý aparát´ jednoty a zlepšit vzájemnou komunikaci. A protože po úvodním šestitýdenním mandátu správní rady zvolené mimořádnou konferencí svoji pozici obhájil i na dubnové řádné konferenci a následné volební schůzi rady, zdá se, že se to daří. Vždyť je prý obklopen lidmi, kteří chtějí pro Jiskru něco dělat.

„Jako funkcionář Chodské florbalové ligy jsem byl i členem Jiskry, takže jsem nominaci do správní rady mohl přijmout. Pak jsem byl na několika schůzích a je ze mě předseda,“ usmívá se Hencl, který se v prvních šesti týdnech se svou funcí a s celou jednotou hlavně seznamoval.

„Teď už se snažíme něco změnit. Hlavně komunikaci s oddíly. Všichni mají šanci se k čemukoliv vyjádřit a o cokoliv požádat. Chceme všem oddílům pomáhat,“ říká nový předseda. Zároveň věří, že komunikace se už zlepšila. „Některé kluby se dosud o dění v jednotě moc nezajímaly a fungovaly vlastně nezávisle. I s těmi jsme teď v pravidelném kontaktu, i těm chceme pomáhati. Třeba získávat příspěvky. Ostatně získávání financí je teď asi naším největším úkolem. Je potřeba co nejlépe využít halu a další provozy, které máme. To ale není jednoduché a bude to nějaký čas trvat. Navíc vše zkomplikoval dlouhý výpadek haly,“ myslí si Hencl. Podle něj už oddíly nějaké peníze na fungování mají. Teď je prý potřebuje i jednota.

Proto předseda nevylučuje zdražení nájmů zařízení i pro samotné oddíly. „Nechceme je ale připravovat o peníze. Když se zvednou poplatky, ubydou sportovci, a to nechceme. Naopak chceme, aby přibývali,“ říká Hencl, který prioritu pro budoucnost vidí v mládeži a v dětech. „Nejsem asi typický sportovec, protože pro mne nejsou důležité výsledky, ale to kolem. Parta, kamarádství a hlavně děti.“