Sláva béčkům! Rozhodnutí Fotbalové asociace České republiky o zrušení soutěže juniorek prvoligových klubů a opětovném zavedení jejich B-týmů se startem ve třetí nejvyšší soutěži se ukázalo jako správné. Pro ostatní týmy v ČFL tím přibyly atraktivní duely s kvalitními soupeři, mnohdy se zvučnými jmény na soupiskách. A to je tahák i pro diváky!

V Domažlicích na první utkání sezony proti Spartě Praha B přišlo přes 1800 diváků, na to další v sobotu ve třetím kole proti Slavii Praha B tisícovka! Viděli strhující fotbal se sedmi krásnými góly. Tohle byla reklama na fotbal! A v chodské metropoli se mohou těšit na další lahůdky: už ve středu ve druhém kole MOL Cupu přijede na Střelnici druholigové Ústí nad Labem (17.00 hod.) a třeba v sedmém kole ČFL 21. září Viktoria Plzeň B (16.30).

Záložník Václav Uzlík: Atraktivní zápas!

,,Utkání to bylo zajímavé hned od prvních minut, kdy šla Slavie do brzkého vedení. Pak naštěstí brzy přišla dobře rozehraná standardka a zkušený Honza Matas vyrovnal.

Potom jsme měli velký tlak, drželi Slavii na naší útočné půlce, ale bohužel z brejku jsme dostali gól na 1:2. Další vyrovnávací gól dával Renda Kropáček po skvělém míči od Ondry Rumla a ani ne za dvě minuty byla penalta na Kropáčka, ze které Petr Mužík s přehledem dal na 3:2.

Ve druhé půli se to herně hodně vyrovnalo a bojovalo se převážně o střed hřiště. Když pak Slavia vyrovnala na 3:3, opět to netrvalo dlouho a po chybě v jejich rozehrávce Franta Dvořák připravil druhý gól pro Petra Mužíka, který s přehledem dal na 4:3.

Zápas se musel líbit všem, kteří ho viděli. Bylo to neskutečně atraktivní utkání a padlo hodně gólů. Jsem rád, že všechny body zůstaly doma v Domažlicích“.

Brankář Lukáš Brych: To ve druhé lize nevidí!

,,Zápas jsem si užil jako všichni na stadionu. Naskočil jsem po delší době kvůli zraněnému kolenu v přípravě, kdy jsem deset dní nemohl trénovat. Po domluvě s kouči jsem začal v MOL Cupu ve Zbuzanech. Koleno drží, tak snad odchytám co nejvíce.

Zápas měl obrovskou kvalitu z naší i ze slávistické strany. Působil jsem pět let i ve druhé lize a takové zápasy v ní diváci nevidí.

Vstoupili jsme do zápasu nebojácně, dostali jsme Slávii na pět minut pod tlak, ale nic z toho. Naopak Slavia nás trestala hned z první šance, kdy to krásně vykombinovali až do prázdné branky. Rychle jsme srovnali, ale pak jsme opět dostali gól jako přes kopírák do prázdné brány. To jsem si v duchu říkal, že si zaděláváme na velký průšvih. Ale naštěstí nenastal, naopak jsme během tří minut ještě do poločasu otočili skóre na 3:2.

Ve druhé půli jsme se snažili otupit tlak soupeře a i přes nějaké šance se nám to dvacet minut dařilo. Pak jsme ale dostali gól na 3:3, která se hned tak nevidí. Krásná střela z hranice vápna.

A začínalo se znovu za remízového stavu, který však zase dlouho nevydržel. Dali jsme konečně důležitý rozdílový gól a doslova už jsme zbytek zápasu uválčili. Klobouk dolů před klukama, jak hrají na začátku sezony. V utkání se Spartou B jsme měli smůlu, ve Zbuzanech v poháru naopak zase štěstí, v Písku jsme hráli výborně a zaslouženě vyhráli a teď jsme naši kvalitu potvrdili vynikajícím zápasem proti béčku mistra ligy.“

Domažlice – Slavia B 4:3

Poločas: 3:2. Branky: 41. z penalty a 65. Mužík, 10. Matas, 39. Kropáček – 7. a 31. Nabiyev, 59. Vaněk. Rozhodčí: Švagr. ŽK: 3:1. Diváci: 1038.

Sestava Jiskry: Brych – Ruml (74. Kadar), J. Matas, Bauer, Mlynařík, Vůch (78. Uzlík), Došlý, Mužík (90. O. Pek), Brabec (61. Teršl), Kropáček (87. D. Černý), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

Robert Babor, Jiří Pojar