Jak se člověk dostane k práci moderátora v rádiu ?
Já jsem se k ní dostal úplnou náhodou a na svědomí to vlastně mají moji kamarádi. To, že jsem výřečný člověk, zjistili, když jsem hrál divadlo v Pasečnici. To dalo impuls k moderování maturitních plesů. V červenci 2008 za mnou přišla kamarádka, že v rádiu hledají recepční, ať to zkusím, protože tam mám velkou šanci dostat se k mikrofonu. Pak šlo všechno rychle, neboť zrovna v tu dobu hledali zprávaře– sporťáka.

Jaké jsou požadavky a šance získat takové místo?
Šance má v podstatě každý, kdo má chuť takovou práci dělat. Při pohovorech se klade důraz na barvu a tón hlasu, to ostatní se dá naučit. Já jsem jim tady ze začátku zpíval pohádky a přednášel, jak mě to naučili v divadle. Když jsem hlasově prošel, asi dva týdny jsem se učil, jak se tvoří zprávy, jak mají být dlouhé, na co klást důraz, aby se posluchač nenudil. Je toho ještě spousta, co se musím naučit.

Jak vypadá běžný pracovní den moderátora?
Ve zpravodajství se točíme čtyři na tři směny. To, co jde do éteru, si sháníme sami. Největším zdrojem informací je internet a pak kontakty s radnicemi, policisty, hasiči. Do toho se konají tiskové konference, kde také nesmíme chybět. Co se sportu týká, chodím na každý domácí zápas plzeňských hokejových Indiánů i fotbalistů Viktorie. O přestávkách dělám živé vstupy do éteru. Po utkání vyzpovídám hráče, letím do rádia sestříhám zvuky a připravím reportáže, které pak jdou do vysílání.

Užjste sedíky rádiu dostal i k jinému moderování?
Ano a mám z toho velkou radost. Moderoval jsme házenou v Plzni a celé letošní jaro jsem strávil s fotbalisty Viktorie. Během zápasu jsem přímo mezi střídačkami, dostávám lidi do varu, hlásím, kdo střídá a žádám fanoušky, aby neházeli světlice a tak dále a pak řídím tiskovou konferenci. Měl jsem dokonce tu čest moderovat korunování nového fotbalového mistra. Nyní se těším na evropské poháry.

Chtěl byste mít v rádiu jednou svůj vlastní pořad?
Vlastní pořad bych samozřejmě rád vzal a myslím, že ani šance není zrovna mizivá.

Čeho by se týkal?
Určitě bych se chtěl dál orientovat ve sportu, takže nějaké sportovní posezení s hostem. Velice by se mi líbilo dělat i zábavný pořad. Dokonce už dnes vím, koho bych si vybral za parťáka. Momentálně jsem ale nadmíru spokojený se svou stávající pozicí, kterou zatím měnit nechci.

Je tedy moderování práce, která vám sedí a ve které jste se, jak se říká, našel?
Svoje povolání bych neměnil, baví mě a hlavně vím, že se mám ještě co učit. Máme tady super tým, hlavně moje šéfová zpravodajství Lucie Pacholíková je zlatíčko. Vždycky mě ochotně a trpělivě se vším poradí. Proto jí řadím hned po mojí mamce, babičce a Martě Skarlandtové, k nejdůležitějším ženám v mém životě. Bez nich bych byl nebyl tam, kde jsem a hlavně bych nebyl sám sebou.